Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Naudingosios džiovintų slyvų savybės

2012-01-02

Džiovinti vaisiai yra tikras gardėsis, tačiau svarbu paminėti dar ir tai, kad juos valgyti yra taip pat labai naudinga. Tokius vaisius galima valgyti ne tik vienus, tačiau taipogi jais rekomenduojama paskaninti ir įvairiausius desertus bei kitus patiekalus. Tačiau šiandien plačiau aptarsime būtent džiovintų slyvų daromą įtaką sveikatai bei jų naudingąsias savybes.

Džiovintų slyvų nauda yra neginčijama. Jose yra pakankamai beta karotino. Šis, drauge su vitaminu E ir C, apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie įvairiausių ligų vystymosi. Būtina pridurti, kad slyvose yra kalio, būtino tinkamam širdies funkcionavimui. Reikia pabrėžti taip dar ir tai, jog kalio druska prisideda prie inkstų veiklos gerinimo, o taip pat ji šalina skysčių perteklių iš organizmo bei reguliuoja kraujo spaudimą. Svarbu pabrėžti, kad džiovintos slyvos mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gerina žarnyno veiklą, o taip pat šios geradarės dar ir padeda atsikratyti vidurių užkietėjimo, taip pat valo toksinus iš organizmo ir ypač yra tinkamos valgyti toms moterims, kurios nori atsikratyti nereikalingo svorio.  

Plačiau kalbant apie džiovintų slyvų daromą įtaką svorio atžvilgiu, reikia pabrėžti, kad pernelyg daug jų valgyti, kai norima sulieknėti, tikrai nevertėtų, kadangi jų energetinė vertė yra pakankamai aukšta. Tikslinga būtų tuo pačiu paminėti tai, jog 100 gramų džiovintų slyvų yra 244 kalorijos. Taigi, slyvų rekomenduojama per dieną suvalgyti tik kokias 5 ar 6.  Būtent tokio kiekio pakaks, kad būtų gauta pakankamai vitaminų, o taipogi pagerinta ir žarnyno veikla. Toks džiovintų slyvų kiekis taip pat bus naudingas ir Jūsų svorio metimo procese.  

Pabaigai vertėtų pridurti, jog moterims, kurios siekia gražesnių kūno formų, reikėtų valgyti džiovintas slyvas kartu su daržovėmis (morkomis, tarkuotais žaliais ar virtais burokėliais). Rekomenduojama slyvas ir daržoves sumaišyti ir pagardinti citrinos sultimis arba neriebiu jogurtu. Gausis iš tikrųjų skanios salotos, kurių nereikia paskaninti druska ar cukrumi.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (2)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* Gintarė  2015-10-08
Mielieji, lietuvių kalba tokia turtinga, o jūs poros sakinių straipsnelyje sugebate tiek daug kartų parašyti "Pabrėžti" ir "Pridurti"... Įsiveskite į google ir rasite šių žodžių sinonimus. Kai kiekviename sakinyje vis kažką pabrėžiate, tai atrodo keistai - pabrėžti užtenka tik 1 kartą. Galima atkreipti dėmesį, rekomenduoti, pasiūlyti ir pan. Linkiu sėkmės turtinant savo žodyną :)
* dede aleka  2014-05-31
grozis=sveikata;grozio supratima darko ivairios gobsumo istakos o gobsumas yra visu didiuju musu nelaimiu ir grandpavoju variklis ir kurejas

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.