Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Kokia įtaką spalvos daro Jūsų sveikatai?

2011-12-09

Spalvų gama iš tikrųjų turi nemenką galią sveikatos, taip pat ir nuotaikos, atžvilgiu. Juk turbūt tenka pastebėti, kai kyla noras pasirinkti vienos arba kitos spalvos drabužius ar net ir kosmetines priemones, kol galiausiai nusprendžiate, kas labiausiai tinka Jums. Tačiau, svarbu pabrėžti, jog spalvos, kurias renkatės, veikia Jūsų sveikatą, todėl siūlome sužinoti, kokios būtent spalvos pasižymi gydomosiomis savybėmis ir gali veikti kaip vaistai.

Raudona spalva

Ši spalva veikia kaip bomba, kadangi stimuliuoja energiją, ypač kairiajame smegenų pusrutulyje bei kepenyse ir raumenyse, taip pat daro poveikį centrinei nervų sistemai. Tačiau ilgainiui ši spalva gali sukelti nuovargį ir padažnėjusį širdies plakimą. Patariama vengti šios spalvos, kai yra karščiuojama, kai kyla nervinis susijaudinimas. Taip pat patariama nesirinkti raudonos spalvos tokiu atveju, jeigu yra padidėjęs kraujospūdis, uždegimai ar neuritas.

Geltona spalva

Geltona spalva daro teigiamą įtaką kepenims, žarnynui ir netgi odai, kadangi ši spalva pasižymi valomosiomis savybėmis. Be to, reikia būtinai pridurti, jog tai padedanti padidinti seksualumą spalva. Taigi, jeigu ruošiatės į pasimatymą, nepamirškite pasipuošti kokiu geltonu aksesuaru.

Žalia spalva

Jei skundžiatės aukštu kraujospūdžiu, tuomet turėtumėte rinktis būtent šią spalvą. Žali atspalviai plečia kapiliarus, o taip pat gerina nuotaiką. Žalia spalva gerai veikia tuomet, kai skundžiamasi širdies negalavimais (pvz., per lėtu širdies plakimu) ir tada, kai kamuoja kraujagyslių ligos, nemiga.

Mėlyna spalva

Priešingai, nei žalia spalva, mėlyna didina kraujospūdį. Taip pat mėlyna spalva puikiai įveikia mikrobus. Ji yra naudinga, kai sergama ausų, nosies ar gerklės, skrandžio ligomis, bet ilgainiui ši spalva gali sukelti nuovargį ir netgi depresiją.

Žydra spalva

Žydra spalva yra ganėtinai prieštaringa. Pirmiausia ji suteikia energijos, o taipogi veikia ir raminančiai, stabilizuoja širdies plakimą, kvėpavimą (jis tampa gilesnis, ritmiškesnis). Svarbu pridurti, jog žydra spalva taip pat mažina raumenų įtampą.

Gydomieji spalvų deriniai

Štai, pavyzdžiui, juodos, mėlynos ir žalios spalvos deriniai sureguliuoja širdies susitraukimų dažnį, o taip pat kvėpavimą bei padeda sumažinti kraujo spaudimą. Ta, kuri pasiilgo komforto jausmo, tokiu atveju turėtų rinktis mėlynos ir žalios spalvos derinį. Bet, svarbu akcentuoti, kad mėlynos ir violetinės spalvos derinys yra kenksmingas – gali sukelti pykinimą ir netgi migreną.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.