Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Kai skauda ausį

2012-12-16

Sakoma, kad nieko nėra baisiau už danties arba ausies skausmą. Dažnas mūsų jau spėjome tuo įsitikinti. Šaltuoju metų laiku padaugėja žmonių, besiskundžiančių ausų skausmais. Jų išvengti padės sveika mityba, imuniteto stiprinimas ir tinkama šių organų priežiūra.

Kai skauda ausį

Serga ir vaikai, ir seneliai

Ausis skirstoma į išorinę, vidurinę ir vidinę. Ausies uždegimas – otitas – gali išsivystyti kiekvienoje jų, tačiau dažniausiai apima vidurinę ausį. Viena dažniausių ausų ligų yra ūminis ausies uždegimas. Jį pirmiausia rodo ausies skausmas. Ligą sukelia virusai arba bakterijos. Nors ūminis ausies uždegimas dažniausiai ištinka vaikus iki trejų metų amžiaus, juo gali sirgti ir vyresnio amžiaus žmonės. Šis uždegimas – slogos ir kitų nosiaryklės ligų komplikacija. Kai nosiaryklę ir ausį jungiančio kanalo (klausomojo vamzdžio) gleivinė dėl uždegimo paburksta, vidurinėje ausyje ima kauptis skysčiai, gleivės, kuriose dauginasi virusai ir bakterijos. Ligoniai karščiuoja, prastėja jų klausa, po kelių dienų iš ausų gali ištekėti pūlingas skystis. Tai rodo, kad trūko ausies būgnelis. Visi šie požymiai dažniausiai pasireiškia kartu su peršalimo simptomais – sloga, kosuliu, gerklės uždegimu. Sloga susirgę maži vaikai dar nemoka teisingai išpūsti nosies ir infekcija iš nosiaryklės gali lengvai patekti į viduriniąją ausį. Todėl labai svarbu, kuo anksčiau išmokyti vaiką teisingai pūsti nosį.

Negirdėjo viena ausimi

Pastebėjus ausies uždegimo požymius, reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją, vartoti jo paskirtus vaistus nuo skausmo ir uždegimo. Negydant ausų uždegimo, gali kilti rimtų komplikacijų – žmogus gali prarasti klausą, gali išsivystyti kiti uždegimai: smegenų ir jų dangalų ir pan. Otito komplikacijos nustatomos 5–20 proc. ligos atvejų. 

Ne mažiau pavojingos yra ir kitos ausų ligos, kurių simptomai ne visada tokie aiškūs. Pavyzdžiui, dėl ausies kamščio žmogus prikursta, tačiau dažnai tiki, kad tai praeis savaime. Gydytojai tikina, kad laukti nereikėtų, nes gali kilti grėsmingos komplikacijos. Prikurtimo atveju plaunamas sieros kamštis ar ausies viduje užaugęs grybelis. Kaune gyvenančiai Ritai J. būtent taip ir nutiko. „Jaučiau, kad viena ausimi pradėjau prasčiau girdėti. Skausmo nejutau, todėl nekreipiau dėmesio. Susirūpinau tik tada, kai suvokiau, kad kaire ausimi iš viso nieko nebegirdžiu. Kreipiausi į gydytoją. Ji nustatė, kad ausyje buvo užaugęs grybelis. Teko kelis kartus jį išplauti ir vartoti lašinamuosius vaistus“, – pasakojo Rita J. Ji džiaugiasi, kad išvengė rimtesnių komplikacijų.

Apsisaugoti padės stiprus imunitetas

Aštrus, ūmus ausies skausmas, klausos pablogėjimas ir ūžimas ausyse būna ir skraidant lėktuvais, nardant, kai slėgio pokyčiai pažeidžia būgnelį ar net jį prakiurdo. Ausį taip pat gali skaudėti gendant dančiui, dėl galvos ar kaklo nervų, burnos gleivinės, seilių liaukų, veido daubų, apatinio žandikaulio sąnario patologijos. Medikai pataria vengti užterštų vandens telkinių, prieš maudynes užkimšti ausų landas vazelinu suteptu vatos gumulėliu. Jie pabrėžia, kad nuo ausų, nosies ir gerklės ligų apsisaugoti padės tik stiprus imunitetas. Valgykite česnakų, maisto papildų, kuriuose yra C ir E vitaminų, beta karotino bei flavonoidų. Susirgę miegokite ant aukštesnės pagalvės, kad ištekėtų skysčiai. Uždegimą gydykite šiltu kompresu – pusiau skiestu spiritu suvilgykite vatos gumulėlį ir dėkite jį už ausies, apgaubiant ausies kriauklelę ir paliekant atvirą landą. Galima dėti kelis tokius sluoksnius ir, apvyniojus polietileno plėvele, palaikyti valandą vakare prieš miegą. Į gydytoją kreipkitės, kai skausmas trunka ilgiau nei keletą dienų, ausyje yra svetimkūnis ar iš jos teka kraujas.

Kaip prižiūrėti ausis?

  •  Nevalykite ausų pagaliuku su vata. Dažnai mėgindami išvalyti sierą iš ausų, sieros kamštį galite įstumti dar giliau.
  •  Stenkitės neperšalti, venkite tiesioginio vėjo, skersvėjų, šaltuoju metų laiku dėvėkite kepurę.
  •  Gydykite slogą, nes ji gali sukelti ausies uždegimą
  •  Jei dirbate triukšmingoje aplinkoje, naudokite apsaugines ausų priemones.
  •  Jei sergate lėtiniu ausų uždegimu, stenkitės jų nesušlapti. Plaudami galvą ar maudydamiesi vandens telkiniuose, užsikimškite ausis vata, suvilgyta riebaluose, arba naudokite specialius silikoninius kamštukus, išliejamus pagal ausies formą.
  •  Stebėkite vaikus, kad jie nekištų į ausis svetimkūnių.

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.