Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Fruktozė gerina atmintį

2009-09-01

Fruktozė – tai meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose randamas natūralus cukrus, kuris dukart saldesnis nei mums įprastas cukrus...

Fruktozė gerina atmintį

JAV mokslininkai įrodė, jog racionas, kuriame gausu fruktozės gerina suaugusių laboratorinių žiurkių atmintį. Fruktozė – tai meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose randamas natūralus cukrus, kuris dukart saldesnis nei mums įprastas cukrus.

Žiurkių racioną iki 60 procentų sudarė fruktozė. Tuomet jos buvo patalpintos į baseiną, kuriame buvo takeliai žiurkėms išsigelbėti. Pastebėta, kad po fruktozės dietos žiurkės lengviau atsimindavo išėjimo takus nei tos, kurios nebuvo maitinamos fruktoze. Mokslininkai tęsia darbą, norėdami išsiaiškinti, ar toks poveikis ilgalaikis.

Jau žinoma, jog fruktozė pagerina geležies pasisavinimą iš virškinamojo trakto. Nustatyta, kad fruktozės riebaliniame audinyje susikaupia 5 kartus mažiau negu gliukozės, nes organizme fruktozė pasisavinama iš kraujo lėčiau negu cukrus. Tai vertinga linkusiems tukti ar diabetu sergantiems žmonėms bei sportininkams.


Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.