Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Aukštesnėms moterims yra didesnė tikimybė susirgti vėžiu?

2011-07-31

Neseniai atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad aukštesnės moterys turi didesnę tikimybę susirgti vėžiu. Tokioms moterims dažniau yra diagnozuojamos labiausiai paplitusios vėžio formos. Aukštesnis ūgis daro įtaką hormonų lygio padidėjimui, o tai dažnai sudaro galimybę atsirasti augliams.

Oksfordo universitete atlikta analizė parodė, kad moterims, kurios yra aukštesnės, 16 proc. padidėja tikimybė susirgti vėžiu. Dažniausiai yra nustatomas žarnyno, inkstų, gimdos, kiaušidžių vėžys. Toks faktas konstatuotas, išanalizavus 1 mln. Didžiosios Britanijos moterų medicininius sveikatos įrašus.

Išsiaiškinta, kad moterys, kurios yra aukštesnės nei 175 cm, turi žymiai didesnę tikimybę susirgti vėžiu nei žemesnio ūgio.

Mokslininkų teigimu, rizika susirgti vėžiu per pastaruosius dešimtmečius padidėjo, kadangi ir vidutinis ūgio vidurkis taip pat šoktelėjo į viršų.

Per pastarąjį šimtmetį suaugusiųjų moterų ūgis Europoje kas dešimt metų didėjo vienu centimetru. Skaičiai rodo, kad vėžiniai susirgimai per kiekvieną dešimtmetį išauga 3 proc.

Tyrėjai aiškina, jog ūgio didėjimas gali būti susijęs su vėžinių susirgimų išaugimu, kurių vien per pastarąjį šimtmetį yra nustatyta 15 proc. daugiau. Mokslininkai sako, kad aukštesnėms merginoms greičiau prasideda brendimo procesas. Šis skatina hormono estrogeno didėjimą, o tai gali išvysti auglių atsiradimą. Taip pat, svarbu pridurti, jog apskritai aukštesni žmonės turi didesnį kiekį ląstelių, todėl gali atsiranda didesnė tikimybė, kad vienos iš jų gali virsti vėžinėmis.

Tokios išvados yra gautos atlikus konkrečius tyrimus, kuriuose dalyvavo tik moterys. Anksčiau atlikti tyrimai parodė, jog aukšto ūgio vyrai paprastai žymiai dažniau serga prostatos ir sėklidžių vėžiu.

Kaip bebūtų, nors aukštesniesiems žmoniems yra padidėjusi rizika susirgti vėžiu, tačiau tuo pačiu jiems yra mažesnė tikimybė susirgti kitomis ligomis, pvz., širdies.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.