Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Ar tikrai reikia atsisakyti saldumynų?

2011-12-12

Šiandien populiaru kalbėti apie įvairiausių dietų naudą ar blogą įtaką, o taip pat ir apie tai, kaip išlaikyti tą nepriekaištingai atrodantį kūną bei kartu ir vidinę harmoniją, sveikatą. Tačiau ta, kuri bent kartą bandė laikytis dietos arba tapti sveikos gyvensenos šalininke, greičiausiai patvirtins, jog tai padaryti nėra jau taip ir lengva, ypatingai tokiu atveju, jeigu niekada anksčiau nebuvo daromi jokie apribojimai maisto atžvilgiu.

Dažniausiai pagrindiniu gražios figūros „priešu“ tampa angliavandeniai. Kuo gi jie tokie kenksmingi? Pirmiausia, žinoma, jie turi didelį skaičių kalorijų, o kai kurie žmonės mano, kad tai labai kenkia lieknos figūros išlaikymui. Teigiama, kad ypač nerekomenduojama daug angliavandenių vartoti, jei yra dirbamas sėdimas darbas ir nesportuojama. Kadangi šiandien dažniausiai moterims pritrūksta laiko sportui arba tiesiog jos nenori sportuoti dėl ryžto ir užsispyrimo stokos, tuomet tiesiog joms yra paprasčiausia atsisakyti angliavandenių, kad ilgainiui jie nevirstų nereikalingais kilogramais.

Antra priežastis, kodėl reikėtų apriboti angliavandenių vartojimą, yra įvairiausių ligų atsiradimas. O taip siūloma vengti angliavandenių ir dėl jų daromos žalos dantims. Ilgainiui gali išsivystyti ir diabetas.

Tiesa pasakius, išgirdus apie šias visas liūdnas pasekmes, tikriausiai bet kuri smaližė bent minutei susimąstė apie tai, kad visgi, matyt, reikėtų atsisakyti įvairiausių skanumynų. Ir viskas neva gi dėl tos savo sveikatos ir gražios figūros. Reikėtų pirmiausia pabrėžti tai, kad kai kurioms moterims ar merginoms, atsisakiusioms šokolado, saldainių ilgainiui gali pradėti svaigti galva, taip pas gali pradėti kamuoti pykinimas, silpnumas, drebulys. Šie „laikini sunkumai“ gali ilgainiui sukelti didelių problemų, nors pradžioje tai tiesiog reiškia, jog jau yra cukraus sumažėjimas kraujyje.

Taigi, visgi saldumynų reikia visoms, ypač toms, kurios atlieka protinį darbą. Kai smegenys aktyviai dirba, jos sunaudoja didelį kiekį gliukozės. Todėl saldumynų pirmiausia reikia gerai smegenų veiklai užtikrinti. Taigi, norite šokolado? Valgykite, nes jis Jums yra gyvybiškai būtinas. Tačiau, žinoma, nepulkite iš karto valgyti kalno šokolado. Mėgaukitės nedideliais kiekiais šio skanėsto. Paradoksalu, bet gausus vartojimas saldumynų sukelia dar didesnį poreikį jų valgyti daugiau. Reikėtų gardumynus valgyti po pagrindinio patiekalo. Pirmiausia rekomenduojama valgyti tokius maisto produktus, kuriuose būtų pakankamai baltymų, pvz., sūrį, mėsą, žuvį ir pan., ir tik paskui reikėtų vartoti saldėsius su arbata. Pamatysite ir alkis aplankys po to Jus kur kas vėliau.

Lieknėti ar ne – kiekvienos atskiras reikalas. Svarbiausia nepulti į kraštutinumus ir nepamiršti, kad saldumynai yra reikalingi organizmui, tik svarbiausia jų nepersivalgyti! Tuomet pavyks ne tik išlikti lieknai, tačiau ir sveikai.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.