Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Pienas arbatoje gali trukdyti svorio metimui

2011-05-10

Mokslininkai nustatė, kad arbatoje yra nemažai junginių, kurie skaido riebalus, gerina žarnyno veiklą bei mažina cholesterolio kiekį. Tačiau arbata geriamu su pienu tokių galių netenka dėl piene esančių baltymų.

Pienas arbatoje gali trukdyti svorio metimui

Naujausi tyrimai parodė, kad arbatoje esantys flavonoidai ir fenolio rūgštys neleidžia nutukti. Tai buvo išbandyta su žiurkėmis atliktame tyrime, per kurį jos gaudavo didelį kiekį riebalų.

Daktaro laipsnį turintis mokslininkas Devajit Borthakur iš Indijos Arbatos tyrimų asociacijos teigia, kad arbata geriama su pienu praranda didžiąją dalį savo gerųjų savybių, todėl arbatą patariama gerti be pieno.

Mokslininkai tyrimų centre bandoma išrasti ir tobulinti naujas arbatų rūšis, kurios turėtų aukštesnį lygį polifenolių (stiprių antioksidantų), kurie nebūtų lengvai neutralizuojami pieno ir taip arbata neprarastų savo teigiamų savybių net ir geriama su pienu.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad mažos dozės įprasto arbatos ekstrakto sumažino cholesterolio kiekį žiurkėms, taip pat gyvūnų kraujyje sumažėjo ir riebiųjų rūgščių.

Svarbu paminėti ir tai, kad ne tik žalioji arbata turi pakankamai gerųjų savybių. Tokių savybių turi ir juodoji arbata, kuri ypač Didžiojoje Britanijoje yra geriama su pienu, kuris silpnina arbatos teigiamą poveikį ir taip tampa sunkiau pasisavinti visas gerąsias juodosios arbatos savybes. Tačiau tai dar priklauso ir nuo to, su kokiu pienu arbata yra geriama. Kiekviena pieno rūšis skirtingai veikia ir arbatos sveikuosius junginius, - tokios nuomonės laikosi britų mokslininkai. Nugriebtas pienas mažina veikliuosius junginius kur kas greičiau nei pusiau nugriebtas pienas.

Todėl svarbu, jei jau geriate arbatą su pienu, atkreipti dėmesį, kokį pieną pilate į arbatą. Tačiau apskritai geriausia arbatas gerti be pieno, kad organizmas galėtų pasisavinti pačias geriausias jų savybes bei padėti palaikyti dar ir gražesnes kūno linijas.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.