Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Straipsniai

Norite valgyti mažiau? Naudokite didesnę šakutę!

2011-08-05

Norintys valgyti mažiau, turėtų pasirinkti didesnę šakutę. Atliktas tyrimas parodė, kad valgio metu žmonės, naudojantys mažesnes šakutes, suvalgė kur kas daugiau nei tie, kurie valgė su didesnėmis.

Ankstesni tyrimai nagrinėjo maisto porcijų dydžius ir jų įtaką valgymui. Dabar tyrėjai iš JAV  nustatė maisto kąsnių dydžio poveikį.

Dviejų dienų eksperimentas buvo atliktas viename Italijos restorane. Ant vienų staliukų gulėjo didesnės, o ant kitų - mažesnės šakutės. Didesnės šakutės galėjo išlaikyti 20 proc.daugiau maisto nei mažesnės. Maistas, prieš patiekiant, buvo sveriamas. Paaiškėjo, kad žmonės, valgę prie staliukų su mažesnėmis šakutėmis, suvalgė kur kas daugiau nei tie, kurie valgė su didesnėmis šakutėmis. Išvados buvo padarytos surinkus lėkštes ir paskaičiavus likusio maisto kiekį. Valgiusieji didelėmis šakutėmis paliko žymiai daugiau maisto savo lėkštėse.

Pastebėta, kad valgydami su mažesnėmis šakutėmis, žmonės stengiasi valgyti greičiau ir daugiau, kad patenkintų savo alkio jausmą, priešingai, nei valgantys su didesnėmis šakutėmis.  Kramtydami didesnius kąsnius, žmonės ilgainiui greičiau pajaučia sotumo jausmą.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.