Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Stilius

Geriausi mergaičių draugai – deimantai

2012-11-03

Šią sparnuotąją dainos frazę žino visi, tačiau ką iš tikrųjų mes žinome apie juos – deimantus?

Geriausi mergaičių draugai – deimantai

Deimantai būna įvairių spalvų

Patys populiariausi – balti arba skaidrūs. Pats seksualiausias – juodas deimantas. Tačiau ne tik šiomis dvejomis spalvomis apsiriboja deimanto spalvų gama. Yra spalvoti deimantai, ir jie ne mažiau prestižiniai, ne mažiau populiarūs, tačiau būna sezonų, kai jie itin madingi: mėlyni, žydri, rausvi ir netgi geltoni.

Deimantai ne tik papuošalai

Nepaisant to, kad deimantus naudoja juvelyrai papuošalams jau daug daug metų, taip buvo ne visada. Visų pirmą nešlifuoti deimantai visada buvo vertinami dėl savo tvirtumo. Tai leido ir išnaudoti juos kaip pjaustymo įrankius, taip pat graviruoti ir šlifuoti kitus brangius akmenis. Dar iki šiol įrankiai su deimantinėmis galvutėmis – patys patvariausi ir patikimiausi. Beje, jei užsakinėjate naujus akinius, žinokite, kad linzės apdirbamos būtent su deimantiniu disku. Todėl, jei net ir nemėgstate papuošalų, vis tiek deimantai gali būti tikri jūsų draugai.

„De Beers“ – pats stambiausias deimantų pardavėjas

„De Beers“ parduoda ir kontroliuoja 70 proc. nešlifuotų deimantų rinkos. Kompanijos steigėjas – Sesilis Rodsas.

Deimantai – ne tokie reti, kaip atrodo

O tokį mitą sukūrė deimantų vardų marketingas. Tiesa, gamta taip greitai negamina deimantų: daugumos amžius yra 2-3 milijardai metų. Tačiau tai nereiškia, kad naujų deimantų pasaulyje nėra, o tik tie, kurie egzistuoja rinkoje. Taip deimantų kompanijos apsidraudžia. Be to, kiekvienais metais randami vis nauji deimantų klodai. Kodėl taip elgiamasi? Kad deimantai turėtų savo vertę ir sudarytų deficitą.

Dirbtiniai deimantai taip pat geri, kaip ir natūralūs

Deja, taip pat ir brangūs, kaip natūralūs. Ir kalbama ne apie padirbtus gaminius, o būtent apie išaugintus tikrus deimantus. Paprasčiausiai nereikia laukti milijardo metų, o visas procesas trunka iki keletą dienų. Technologija sudėtinga ir brangi, paremta studijomis ir moksliniais tyrimais. Dirbtinai užauginti deimantai taip pat blizga ir žėri. Tačiau patikėkite, pigų deimantų nebūna – tokie būna tik padirbti.

Žiedas su deimantu sužieduotuvėms – tik marketinginis triukas

Visi paparaciai žino: vos tik ant piršto sublizgo žiedelis su deimantu – vadinasi, įvyko sužieduotuvės. Šiuos žiedus apšneka, analizuoja. Tačiau deimantus sužieduotuvėms dovanojo tikrai ne visada. 1930 m. kompanija „De Beers“ sugalvojo, kad laikas visuomenei kitaip įvertinti deimantus. Buvo pasirinkta reklaminė kompanija „N.W. Ayer & Son“, kuri sėkmingai išplėtojo šią idėją – deimantams rasta nauja tikslinė auditorija. Jei anksčiau tai buvo garbingos damos ir džentelmenai, tai tuo metu auditorija pajaunėjo. Deimantai tapo pats romantiškiausias būdas pasakyti apie savo jausmus, prisipažinti meilėje bei pasiūlyti savo ranką ir širdį. Tokie reklaminiai plotai užėmė visus laikraščius ir žurnalus, o rubrikos apie gyvenimą išskirdavo tuos atvejus, kaip įžymybių sužieduotuvės su deimantais puoštu žiedu. Melodramose tapo stereotipu dovanoti žiedą su deimantu sužieduotuvių proga.

Ar deimantai yra svarbūs mūsų gyvenime? Ko gero, ne. Tačiau atminkite, kad tikrai atsiras žmonių, kurie neleis, jog šitie prabangūs akmenukai būtų pamiršti.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.