Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Stilius

Auka vardan grožio: tatuiruotės ir auskarai

2013-04-09

Sakoma, kad „grožis reikalauja aukų“. Ir iš tiesų: dažnai daromės skausmingas procedūras vien tam, kad būtume gražios: pradedant antakių pešiojimu pincetu, ir baigiant tatuiruotėmis bei auskarų vėrimu. Atrodytų, šiais laikais jau nebeįmanoma nustebinti: žmonės auskarus veriasi į įvairias kūno vietas, darosi tatuiruotes ir pan. Vieniems tatuiruotės patinka, kitiems – ne, kiekvienas individualumą suvokiame skirtingai.

Auka vardan grožio: tatuiruotės ir auskarai

Tatuiruotės

Sunku pasakyti, kada buvo pradėtos daryti pirmosios tatuiruotės, tačiau mokslininkai spėja, kad tai tęsiasi jau kelis tūkstančius metų. Manoma, kad pirmąsias „tatuiruotes“ darėsi medžiotojai, kai sužeistas vietas trindavo augalų lapais ar smėliu – tai palikdavo žymę. Vėliau tatuiruotės buvo tam tikrų genčių skiriamuoju ženklu, o dabar tai dažniausiai rodo paties asmens individualumą, juk tatuiruotės dažnai tėra simboliai, pažymintys svarbius įvykius ar reiškiantys tam tikrus dalykus. Tatuiruočių darymas tapo įprastu dalyku, tačiau į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš darantis tatuiruotę?

1. Kai kurie mano, kad  darantis tatuiruotę būna labai daug kraujo ir labai skauda, tačiau taip neturėtų būti. Jei tatuiruotę darotės profesionaliame salone, kraujo tikrai nebūna daug (arbaišvis nebūna), na, o skausmas, žinoma, labai subjektyvus dalykas, tačiau skausmą ištverti tikrai įmanoma. Profesionalų saloną būtina rinktis dėl to, kad išvengtumėte kraujo užkrėtimo, nekokybiško atlikimo ar piešinio trumpalaikiškumo.

2. Darantis tatuiruotę tikrai nereikia bandyti sutaupyti – juk piešinys išliks visam gyvenimui!

3. Renkantis piešinį, neskubėkite, nesirinkite populiarių paveikslėlių, apgalvokite, ar piešinys toje vietoje, kuriojeplanuojate darytis tatuiruotę, Jūsų neerzins: jei tatuiruotę matysite kasdien, gali būti, kad ji greitai pabos.

4. Atvykę į pasirinktą saloną, įvertinkite jį: higienos normos reikalauja, kad patalpos, daromos tatuiruotės, turi būti atskirtos nuo kitų patalpų: žmonės, kurie tik įeina į saloną ar varto katalogus, tikrai neturi matyti, kaip daromos tatuiruotės.

5. Jei salonas Jums pasirodys įtartinas, rekomenduotina atsisakyti minties jame darytis tatuiruotę.

6. Po to, kai būsite kūną papuošę, meistras Jums turi paaiškinti, kaip prižiūrėti gyjančią tatuiruotę.

Auskarai

Auskarai Egipte buvo veriami dar 1400 m. pr. Kr., kuomet kilmingieji auskarais rodydavo savo kilmingumą. Indijoje auskarai turėjo simbolinę reikšmę, pvz., jei moteris nešiojo auskarą nosyje, tai reiškė, kad ji ištekėjusi. Kai kuriose kultūrose žmonės verdavosi auskarus pačiose netikėčiausiose vietose vien tam, kad parodytų savo ištvermę. Dabar auskarai laikomi individualumo ženklu, arba veriamasi vien dėl to, kad tai gražu. Vis dėlto, prieš veriantis auskarą, derėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

1. Auskarai turi būti specialaus metalo, kuris apsaugo nuo uždegimų.

2. Jei nenorite sveikatos problemų, auskarus verti patikėkite tik specialistui, nes ne visose vietose galima verti auskarus.

3. Procedūros metu turi būti užtikrintas sterilumas, tad auskarus derėtų vertis tik profesionaliuose salonuose.

4. Specialistas,  vėręs auskarą, turi paaiškinti, kaip prižiūrėti pravertą vietą.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.