Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Stilius

5 žalingi įpročiai, dėl kurių nereikėtų ant savęs pykti

2012-10-27

Visi mes turime žalingų įpročių. Tačiau kartais pasirodo, kad žalingi dalykai nėra jau tokie pavojingi. Štai 5 žalingi įpročiai, dėl kurių nereikėtų savęs labai barti.

5 žalingi įpročiai, dėl kurių nereikėtų ant savęs pykti

Vakarieniauti vėlai

„Vakarienę atiduok priešui“ – šiuo postulatu vadovaujasi dauguma moterų ir mano, kad viskas, kas suvalgyta „po šešių“, virsta riebalais. Tačiau taip nėra: naktį virškinimo sistema ir toliau dirba. O įrodymas – rytinis organizmo nusilengvinimas, kai produktai yra perdirbti.

Todėl gultis alkanam nėra gerai: juk alkanas žmogus miegos blogai. Tiesa, stenkitės pavalgyti keletą valandų iki miego. O jei prieš miegą norisi kažko užkrimsti, išgerkite kefyro, suvalgykite jogurto ar vaisių.

Sėdėti koja ant kojos

Manoma, kad sėdėjimas koja ant kojos provokuoja varikozinį venų išsiplėtimą. Juk sėdėti koja ant kojos taip patogu! Ir vis dėl to, jei neturite jokio genetinio polinkio arba profesinių sąlygų (pvz., dirbate tik stovėdami) – pats iš savęs toks sėdėjimas neiššauks varikozės atsiradimo.

Nervintis

Jei jūs dėl kiekvienos smulkmenos nerimstate, neskubėkite savęs už tai bausti. Mokslininkai įrodė, kad trumpalaikis stresas naudingas imuninei sistemai. Streso atveju imuninės sistemos ląstelės mobilizuojasi ir pradeda aktyviai kovoti prieš infekcijas. Taip pat streso metu išsiskiria kortizolio hormonas, kuris leidžia susikaupti ir greičiau išspręsti iškilusią problemą. Žinoma, nereikia maišyti lengvo streso su pastovia įtampa. Tai skirtingi dalykai.

Plūstis

Kai žmogus barasi, jo kraujyje padaugėja hormono endorfino. Beje, tas pats hormonas išsiskiria ir kai žmogus yra laimingas. Taigi, plūdimasis gali kartais būti ir naudingas, kai norima išreikšti stiprias emocijas ekstra atveju. Tačiau dažnas keiksmažodžių naudojimas, atvirkščiai, priverčia žmogų degraduoti.

Rizikuoti

Manoma, kad reikia prieš darant gerai pagalvoti. Tačiau tyrėjai vėl gi su tuo nesutaria: jei žmogus rizikuoja, pas jį išsiskiria adrenalinas, ir jis palaiko savo organizmo aktyvų tonusą. Įrodyta, kad nebijantys rizikuoti, išgyvena ne trumpiau už tuos, kurie vis bijo. Kad gautumėme pasitenkinimo hormoną – serotoniną, mums reikalingos stiprios emocijos, todėl žmonės labai dažnai atlieka neapgalvotus veiksmus.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.