Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Klausk specialisto Rugilė Vilkišė

Rugilė Vilkišė

Rugilė Vilkišė

Psichologė - konsultantė

Aprašymas

Išsilavinimas
 

2003-2007 m. Vilniaus Universitetas, psichologijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis
2007-2009 m. Vilniaus Universitetas, klinikinės psichologijos magistro kvalifikacinis laipsnis
2007 m. Aura-Soma® spalvų terapijos I kursas (36 mokymo valandos)
2007 m. Aura-Soma® spalvų terapijos II kursas (36 mokymo valandos)
2008 m. Aura-Soma® spalvų terapijos III kursas (36 mokymo valandos)
2007 m. Emocinės laisvės technikos I kursas (certificated by The Association for the Advancement
of Meridian Energy Techniques)
2007 m. Teorinis-praktinis graikų/romėnų mitologijos, vyrų psichologijos ir Jungo archetipinės
psichologijos seminaras (32 mokymo valandos)
2007 m. Teorinis-praktinis graikų/romėnų mitologijos, moterų psichologijos ir Jungo archetipinės
psichologijos seminaras (28 mokymo valandos)
2007 m. Teorinis-praktinis hermetinės filosofijos, Kabalos ir Aura-Somos® spalvų terapijos
seminaras (32 mokymo valandos)
2007 m. Teorinis-praktinis Europos viduramžių mitologijos, moterų psichologijos ir Jungo
archetipinės psichologijos seminaras (18 mokymo valandų)
2007 m. Teorinis-praktinis graikų/romėnų mitologijos, tarpusavio santykių psichologijos ir Jungo
archetipinės psichologijos seminaras (18 mokymo valandų)
2009-2010m. Podiplominės geštalt psichologijos pradinių psichoterapijos įgūdžių studijos (242val.)
2010m. Analitinės psichoterapijos mokymo programos seminaras „Dvasiniai analitinės psichologijos
aspektai (Dr. Ursula Writz from Zurich)“ (12val.)
2010m. Analitinės psichoterapijos mokymo programos seminaras „Aktyvi vaizduotė analitinėje
psichoterapijoje (Dr. Murray Stein from Zurich)“ (8val.)
2010m. Analitinės psichoterapijos mokymo programos seminaras „Šešėliniai psichinio
funkcionavimo aspektai, jų raiška ir analizė psichoterapijoje (Dr. Gert Sauer from Germany)“ (8val.)

 

Specialistas į klausimus laikinai neatsakinėja!

Dalintis:

Klausimai

Neprigirdinti mergina:

labas ,

Kaiptik ieskojau psichologine pagalbos radau jus ,tikiuosi patarsite man ka nors.
As esu neprigirdinti iki 80 db,taciau moku kalbeti , nesioju klausos aparata nuo vaikystes man dabar 24 metai ,greitai bus 25. Taigi as visa gyvenima kenciu , noriu pasikeisti ,nustot kenteti ir kreipti i kitus zmones kurie saiposi is mano negalios .
As negaunu jokio darbo del mano klausos ,ka man daryti , kodel diskriminuoja :? Salpos negaunu ,nes as esu kaip sveikas zmogus. Dirbau kosmetologe po metu atleido ,nes telefonu kartais registracija neteisingai parasau , atceit nesutariu su klientais ..beto be telefono as puikiai dirbu sita darba. Tai vel antra darba gavau kosmetologes ir vel pasakiau darbdavei kad nepriigirdziu ,jei is tolo sauktu manes ir neatsiliepciau ir ji atsake gerai ,tikejau kad toliau dirbsiu ,deja ji paskui atleido po treju menesiu supratau ,kad del klausos , nes ji anksciau nesakiu del klausos ji mane labai gyre ,kad gerai dirbu ,nes telefono dar tada nepradejau atsiliepineti. As betkokio darbo ieskau ir tai niekur negaunu ,nemoku ieskot nezinau ir ka bedaryti. Nejaugi niekam nesakyti ieskant darbo klausos problemu ? bet pagalvoju vienaip ar kitaip suzinos . Aciu uz atsakyma

Atsakymas:

Sveiki,
Kalbate apie norą pasikeisti, nustojant kentėti kitų žmonių patyčias. Kas turėtų apie Jus pasikeisti, kokia norėtumėte būti, jei atrastumėte tuos stiprybės šaltinius savo viduje? Skaudu girdėti dėl Jūsų kenčiamos diskriminacijos, tačiau kitų žmonių mes niekuomet negalime pakeisti. Galime, tik atradę pokyčius savo viduje, įtakoti santykius su mus supančiu pasauliu. Džiugu girdėti, kad turite savo profesinę sritį – kosmetologiją. Ar domėjimasis naujovėmis ir šios srities žinių plėtimas teikia Jums džiaugsmo? Galbūt didėjantis profesionalumas, persikvalifikavimas suteiktų daugiau pasitikėjimo savimi darbo santykiuose? Ar matote galimybę dirbti tiesiogiai su klientu, kur nekiltų problemų dėl klausos? Regos ar klausos pojūčio netektis nukreipia žmogaus žvilgsnį į vidinį pasaulį. Pasinaudodamas tuo, kiekvienas gali prisiliesti prie neribotos išminties, paslėptos mūsų viduje – ten, kur mažai kas sugalvoja ieškoti. Šiuo požiūriu Jūs turite daugiau galimybių, nei bet koks kitas išorinio pasaulio triukšme gyvenantis žmogus. Tikėkite savimi.

Rimante:

Labadiena,noriu Jusu paklaust keisto klausimo:kodel visose kelionese as susipysktu su savo draugu?kas itakoja tam?Ar aplinkos pakeitimas ar stresas?jau net bijau kur keliauti,kad vel nesusipyktume...laukiu Jusu atsakymo.Dekoju is anksto!

Geros dienos!!!

Pagarbiai,
Rimante

Atsakymas:

Sveiki, Rimante,
Norėdama tiksliau atsakyti į Jūsų klausimą, turėčiau daugiau sužinoti apie Jūsų su draugu tarpusavio santykių situaciją: kiek laiko trunka Jūsų santykiai, ar jau gyvenate kartu ir bendrai sprendžiate kasdieninius buities klausimus, kokiose situacijose susipykstate kelionės metu ir kaip pasiseka užbaigti konfliktą? Stresas ir aplinkos pasikeitimas niekuomet nėra tikrosios konfliktų priežastys, o daugiau provokuojantys veiksniai, kurių įtakoje iškyla svarbios santykių temos, skirtingi požiūrių taškai, kuriuos pora neišvengiamai turi išmokti derinti, norėdama išlikti drauge. Skirtingų požiūrių susidūrimų nereikia vengti ar bijoti, tereikia išmokti juose būti sąžiningiems, nuoširdiems, atviriems ir rasti konstruktyvius sprendimus. Gebėjimai įveikti konfliktus nulemia santykių ateitį ir sėkmę – tai, ar žmonės sugeba per laiką pažinti ir priimti vienas kitą išliekant savimi.

Kamilė:

Miela Rugile, gal galite patarti kokius nors eterinius aliejus, ar kitokius kvapus, grazinancius pasitikejima savimi, padedancius numalsinti alki, kad maziau valgytume, grazinancius gyvenimo dziaugsma? aciu

Atsakymas:

Sveiki, Kamile,
Eteriniai aliejai, kvapų ir spalvų pasaulis, yra galingos, tačiau tik papildomos priemonės, kuriomis galime naudotis savęs atskleidimo, vidinės pusiausvyros atstatymo procese, tačiau vargu, ar būčiau kompetetinga mėgindama Jums patarti konkrečias priemones šiame laiške, kurios padėtų atgauti pasitikėjimą savimi, ar malšinti alkį. Stebuklingos “laimės piliulės” ir vieno atsakymo, padėsiančio išspręsti visus sunkumus, tikrai nežinau. Holistinis požiūris reiškia, jog norėdami suprasti žmogų, jo individualų pasaulį, nepageidaujamą elgesį, džiaugsmo trūkumą ar pilnatvės siekimą, analizuojame visumines priežastis, privedusias prie esamos situacijos – dvasines, emocines/psichologines ir fizines. Reiškia, jog dedame pastangas, siekdami atskleisti pilną žmogaus paveikslą, gelmines priežastis, vidinį užmaskuotą kančios šaltinį. Nesu tas žmogus, kuris gali Jums duoti tvirtą žodį, jog įsigytas eterinis aliejus padės įžiebti užgęsusį gyvenimo džiaugsmo šaltinį ar užblokuoti emocinį alkį, kuris dažnai yra persivalgymo priežastis. Individualių konsultacijų metu aš galiu padėti žmogui pažvelgti į jo paties gyvenimą ir kartu ieškoti kelių pasitikėjimo, pilnatvės ir džiaugsmo link. Kiekvienam tai labai individualus kelias ir procesas, todėl bet kokie mano siūlymai pasinaudoti kvapų ir spalvų pasauliu gali vykti tik betarpiškame susitikime.

Rasa Gastilaviciute:

sweiki, labai dažnai jaučiu keistą nerimą, baimę (labiausiai vakare), nors nėra tam tikslios priežasties... ir tai mane vargina, sunku atsipalaiduoti, susikaupti mokslam...kokia veikla labiausiai tiktų, norint nuvyti blogas mintis ir nerimo jausmą? koks masažas padetų šiek tiek atpalaiduot protą? :)
išanksto ačiū už atsakymą:)))

Atsakymas:

Sveiki, Rasa,
Kokios tos blogos mintys, kurias vakarais norisi nuvyti šalin? Būtų svabu įsiklausyti į tą vidinį dialogą, keliantį sumaištį Jūsų galvoje – trumpai tariant, jei randame ir priimame tai, kas kelia mums nerimą, tas jausmas pasitraukia iš mūsų gyvenimo. Visos mūsų kūno reakcijos yra tarsi aliarmo signalas, kad atkreiptume dėmesį į dalykus, kurių savo gyvenime nenorime matyti. Atpalaiduoti proto įtampą padeda visi malonumai skirti mūsų kūnui – tai pojūčių ir jausmų sužadinimas. Atrasti patraukliausią galite tik Jūs pati. Mano patirtis rodo, jog spalvų ir kvapų pasaulis yra vienas tų “stebuklingų” būdų, kurių žmonės ieško. Taigi, linkiu daug spalvotų, kvepiančių ir malonių atradimų Jūsų kūnui ir sielai :)

Paulina.:

Laba diena. Norėjau paklausti aš nežinau kaip būti, savimi nežinau kas tai? nesuprantu draugai sako būk savimi bet aš nežinau ar tai jau aš? Kartais pamačiusi drauge aš pagalvoju o va norėčiau aš tokia būti, ir bandau kopijuoti tai. Ką man daryti? Ačiū jei atsakysite.

Atsakymas:

Sveika, Paulina,
Atrasti tikrąjį save nelegva užduotis, tam skiriame ilgas teorines ir praktines paskaitas, kad žmonės pamažu galėtų nusiimti visas netikras “kaukes”, kurias dėvi kasdieniniame gyvenime. Nežinau tikslaus tavo amžiaus, tačiau gali būti, jog tavo situacijoje kalbame apie dar besiformuojantį tapatumą. Būti savimi – tai pirmiausia atrasti labai sąžiningą atsakymą į klausimą “kas aš esu”? Ieškok, kas tau pačiai yra svarbu, ką tu mėgsti, ko nori, kaip jautiesi vienoje ar kitoje situacijoje? Galbūt tai, kuo žaviesi draugės elgesyje, gali aptikti ir pačioje savyje? Kokios tai savybės, kurios tave traukia? Atradusi jas savo viduje būsi savimi ir nereikės nieko kopijuoti. Tuomet beliks visa tai atminti, saugoti ir puoselėti. Sėkmės!

evelina:

laba diena:) man jau 26 metai,neturiu seimos ir vaiku,esu trys metai vienisa.atrodo nieko ir netruksta,nera ko pergyventi nei del isvaizdos,nei del proto,bet....turbut turiu kazkokia psichologine problema,kuri man neleidzia gyventi pilnaverti gyvenima.budama 18 metu vartojau narkotikus,istekejau uz vyro narkomano,kuris daznai pakeldavo ranka pries mane.21 isvvaziavau i uzsieni,visska meciau,susiradau gera darba,atrodo viskas gerai,pradejau mokintis,bet...nesijauciu laiminga.jauciuosi labai vienisa,esu labai jautri,nuotaikos labai keiciasi,negaliu atrasti to viduriuko,suvaldyti savo jausmus,o ka kalbeti apie vaikina.nemoku buti naturali prie vyru,kurie man patinka,pati tokiu elgesiu atstumiu kuris man patinka.bijau parodyti savo jausmus,elgiuosi visai atvirksciai.turiiu tokia nuomone susidariusia,jog vyrai myli kaip jiems buna sunku,ir aplamai jie visi savanaudziai,mylintis tik save,o moterys jiems reikalingos kaip namu tarnaites,sekso partneres ir visada rodancios meile.kiek matau is savo draugiu seimos santykiu,kiek is kitu mano nuomone nesikeicia,o nusivylimas tik dideja. nejau as tai ir nesutiksiu normalaus vaikino sioje zemeje?o gal as patii esu nenormali?-jau pradedu pati ta galvoti.gal man jau psichologo reikia?busiu jums dekinga jei atsakysite i mano laiskeli...

Atsakymas:

Sveiki, Evelina,
Sudėtingi gyvenimo išbandymai paveikia mūsų tikėjimą meile, pasitikėjimo kitu žmogumi jausmus, o buvusi tarpusavio santykių patirtis suformuoja tolimesnius lūkesčius kitų žmonių atžvilgiu. Išbristi iš šio uždaro rato ir besikartojančio gyvenimo scenarijaus, suvokti ir išreikšti savo jausmus, pajausti kur kas pilnesnį ir vientisesnį savęs bei pasaulio vaizdą padeda psichologinė analizė ir terapinis patyrimas. Sprendimą lankytis pas psichologą, ar dalyvauti savęs pažinimo grupėse suvokiu ne kaip “liepto galo” priėjimą, o kaip didelę privilegiją, dėmesį savo asmenybei, savo vidiniam pasauliui. Sakoma, jog vien pasiryžimas lankyti individualią terapiją jau yra pokyčių pradžia. Jūsų atvirumas, realistiškas savęs ir savo patirties vaizdas, atsakomybės už savo gyvenimą prisiėmimas rodo didelę asmenybės brandą, todėl net neabejoju Jūsų “normalumu”. Pajausti, ar terapinė patirtis šiuo metu Jums naudinga, ar konkretus psichologas gali išpildyti reikiamą terapinį santykį, ar tai tas kelias, kuriuo galima eiti, visuomet sprendžiama pirmojo susitikimo metu. Sakoma, jog žaizdos, atsiradusios tarpusavio santykiuose tarp žmonių, būtent santykiais gali būti ir išgydomos. Nemanau, jog galime tapti laimingesni vien iš proto lygmens, vien žinodami “sausas” teorijas, nes tuo “maitiname” savo intelektą, o jausminė patirtis, gebėjimas priimti, patirti, atrasti, pažinti, pamilti – įmanoma vien santykyje su kitu žmogumi. Tikiuosi šiek tiek atsakiau Jums į Jūsų klausimą, tačiau jei norėsite išsamesnio asmeninio pokalbio, visuomet galite susisiekti su manimi telefonu arbe elektroniniu paštu, kuriuos rasite internetinėje svetainėje www.pamilksave.lt

Sandra:

Laba diena, kaip iveikti psichologini alki? Mano darbas yra dirbti kompiuteriu, kolektyvo nera. Kaip tik as prie kompo - taip maisto kilograma nesuosi.Valgau - ir dirbu. paskui pakilus visus sonus nuo maisto skauda. Kai dirbu - nervinuosi - kai nervinuosi - valgau.svorio augu ne dienom, o valandom Dekinga uz atsakyma

Atsakymas:

Sveiki, Sandra,
Bet kokia kova net už prasmingiausias idėjas niekada neveda taikos link – ypač kova su savimi, savo emocijomis, jausmais. Negalime sau įsakyti vienaip ar kitaip jaustis, arba nesijausti, todėl negaliu Jums atsakyti, kaip “įveikti” emocinį alkį, tarsi atkirsti nuo savęs kažkokią emocinę patirtį, tarsi padėti ignoruoti emocinius signalus, kuriuos siunčia Jūsų kūnas. Galiu tik pasiūlyti įsiklausyti į tai, ką sako viduje alkstantis nerimo jausmas, ką jis Jums pasakytų, jei turėtų balsą, ištartų žodžius? Siūlymas nesinešti maisto prie kompiuterio neduos jokios naudos, nes bet koks valgymo sutrikimas reikalauja plačiai ir giliai “pakelti” žmogaus gyvenimo istoriją, tuomet pamažu pamatyti skaudžius dalykus, o laikui bėgant galbūt ir kažkam atleisti, su kažkuo susitaikyti, kažką priimti. O tą kažką, neretai reiškia ir patį save. Nelaukite, kol persivalgymo priepuoliai taps rimta liga, skirkite dėmesio ir laiko pažvelgti į savo gyvenimą be gudravimo, puoselėkite artimus ryšius su žmonėmis, kuriems galite patikėti savo jausmus ir išgyvenimus. Linkiu Jums kantrybės ir sėkmės.

Evaldas J.:

Sveiki. Nepavyksta rasti informacijos - ką tiksliai sako psichologų etikos kodeksas apie santykius su buvusiu pacientu?
Ar yra kažkoks laiko tarpas, kuris turi praeiti, norint juos užmegzti?
Ačiū.

Atsakymas:

Sveiki, Evaldai,
Profesinės psichologo etikos kodekse nėra konkrečiai įvardintas neprofesinių santykių su buvusiu pacientu galimybės apribojimas, tačiau klausimus apie tokių santykių ribotumus ir pažeidžiamumą analizuoja perkėlimo ir kontraperkėlimo procesus aprašanti literatūra. Nežinodama tikslios Jūsų situacijos plačiau šio klausimo pakomentuoti, deja, negaliu. Etikos kodeksą galite rasti Lietuvos Psichologų Sąjungos internetiniame puslapyje.

Jūratė Vyžintienė:

Laba diena, Rugile. Sveikinu Jus su Naujais Metais. Perskaičiau apie Jūsų įkurtą psichologijos studiją ir labai susidomėjau, nes po sūnelio auginimo grįžtu prie psichologijos...
Esu baigusi psochologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete ir atradusi save aromapsichologijoje.Studijuoju eterinių aliejų paslaptis, gaminu eko kosmetiką. Norėčiau paklausti, kur Jūs studijavote AuraSomą ir Jungo archetipinę psichologiją. Aš mokiausi Kaune pas Dalią Braziulytę, bet norisi plėsti žinias toliau. Gal artimiausiu metu organizuojate panašų renginį savo studijoje? Būčiau dėkinga, jei pasidalintumėte informacija.

Pagarbiai
Jūratė Vyžintienė

Atsakymas:

Sveiki, Jūrate,
Ačiū už sveikinimą ir taip pat linkiu, jog šie metai atneštų naujų atradimų Jūsų kelyje. Visas papildomas studijas - spalvų, kvapų psichologijos, netradicinės medicinos - naudoju savo terapiniame darbe su klientais. Mūsų studijos rengiami seminarai nėra orientuoti i profesinės kvalifikacijos kėlimą, tačiau skirti asmeniniam patyrimui ir atradimui. Dalia Braziulytė vienintelė Lietuvoje dėsto AuraSomos mokymus, tačiau spalvų psichologija apima įvairias savęs pažinimo sritis, ypač meno terapiją, piešinių analizę. Po klinikinės psichologijos magistro studijų savo paieškas tęsiu Lietuvos Analitinės Psichologijos Asociacijos rengiamose podiplominėse studijose - geštaltinės ir jungistinės psichologijos kryptyse. Daugiau nei metus laiko savanoriavau psichikos sveikatos centre pažindama Intensyvaus Terapinio Gyvenimo mokyklą. Koks mūsų organizuojamas renginys konkrečiai Jus sudomino? Kertinė mūsų studijos tema - menas būti savimi, kurios išsami programa jau ruošiama vasaros stovyklai. Jei nepilnai atsakiau į Jūsų klausimą, visuomet galite susisiekti su manimi telefonu, kurį rasite mūsų internetinėje svetainėje. Šaunu, jog grįžtate prie psichologijos ir linkiu sėkmės Jums tolimesnėse paieškose.

Kristina:

Ar dar madingos violetines rankine? Jai taip prie ko jas galima derinti?

Atsakymas:

Sveiki, Kristina,
Negaliu Jums pasakyti apie naujausias mados tendencijas, nes mūsų veikla skirta pirmiausiai būti savimi - o menas būti savimi, visuomet daugiau nei stilius. Jei klausiate mano asmeninio patarimo, violetinės spalvos rankinė ir papildomos šios spalvos aprangos detalės įspūdingai atrodo derinyje su smaragdo žalios spalvos akių šešėliais vakariniam makiažui, o dienai rinkčiausi tokios spalvos pėdkelnes. Tai būtų mano pasirinkimas, kuris dera prie mano ugninės spalvos plaukų ir blyškios spalvos veido odos, o Jūs būkite žavinga atrasdama savo stilių, kuris geriausiai atskleidžia jūsų asmenybę.

Žygimanta:

Visi aplinkui dziaugiasi Kaledomis, perka dovanas, sveikina siu artejanciom sventem, o man tik verkti norisi: neturiu vaikino, nors man jau 24, artimieji gyvena pajuryje, as Vilniuje, kolektyvas mano irgi siap sau. Kaip sau padeti? gal patarsite?

Atsakymas:

Sveiki, Žygimanta,
Sakoma, kad per liūdesį kalba tikroji žmogaus savastis. Jeigu atidžiau pažiūrėsime, už liūdesio jausmo visuomet “stovi” ilgesys. Ilgimės kažko, kas jau buvo arba to, ko norėtume ateityje. Girdžiu, jog Jūsų ilgesys apie žmonių tarpusavio artumą – minite mylimojo poreikį, kitame mieste gyvenančius tėvus, santykius kolektyve. Neretai taip būna, jog norėdami išsivaduoti iš vienatvės jausmo turime dovanoti artumą kitiems žmonėms. Ar turite bendraminčių, su kuriais galėtumėte dalintis savo patirtim, atradimais, praradimais, vizijomis apie ateitį? Ar turite pomėgių, kuriems skiriate dėmesio ir laiko kai atrodo, jog aplink vien darbas, rutina ir pareigos? Suprantu, jog gyvenate Vilniuje, todėl mielai norėčiau Jus pakviesti sudalyvauti mūsų rengiamuose “Pamilk save” studijos užsiėmimuose. Sausio 3 dieną planuojame norų ir svajonių vakarą. Šventinę nuotaiką ir didžiausias dovanas galime padovanoti tik patys sau, kai atkreipiame dėmesį į tai, kas mūsų gyvenime tikra, kas verčiau jungia, o ne skiria mus su kitais žmonėmis.

Paulius:

Laba diena norejau jusu pasiteirauti esu vaikinas ir noriu buti panele vidumi jauscuosi panele o isore esu vaikinas mielau man butu ir jaustis panele nezinau kaip tai suartinti ir koki sprendima priimti ??

Atsakymas:

Sveiki, Pauliau, psichologija, kaip mokslas apie žmogaus sielos esmę, sako, jog gelminiu požiūriu mes visi viduje turime vyriškąją ir moteriškąją psichikos dalį. Kiekviena jų atlieka tam tikrą funkciją mūsų emociniame gyvenime, santykiuose su kitais žmonėmis. Vyriška sielos dalis suteikia galimybę pažinti pasaulio struktūrą, nubrėžti ribas, įsitvirtinti sociume, skatina žaisti, perdirbti agresiją, tuo tarpu moteriškoji dalis padeda priimti ir išlaikyti bet kokią gyvenimišką patirtį, ją integruoti, išbūti su jausmais, moko empatijos kitų atžvilgiu, užtikrina pirminius bazinius poreikius - šilumos, maitinimo, saugumo. Norėdami kažką savyje "suartinti", susieti, tapti pilnesniais, tikresniais, turime rasti ryšį su nepažintomis savo vidinėmis dalimis - tai kelias pirmiausia būti pačiais savimi. Nors nelengvas, tačiau tai jau pramintas kelias, kuris visuomet veda pilnaitvės ir laimės link. Pabandykite paklausti savęs, ką jums reikštų būti panele, moterimi, ką viduje tai užpildytų, suteiktų, kas pasikeistų Jūsų išoriniame gyvenime, santykiuose su kitais žmonėmis? LInkiu Jums kasdien vis priimti po tokį sprendimą, kuris skatintų būti savimi, padėtų atskleisti unikalius savo talentus, kurtų tikrus ir nuoširdžius santykius su Jūsų artimaisiais.

Miglė:

Laba diena, gal padėsite? auginu 4.5 metų mergaitę. Vebeik dvi savaites sirgo , ir natūraliai dėmesio gaudavo daugiau. Dabar pasveiko, bet nuolat reikalauja dėmesio, nori kad pastoviai būčiau kartu, jei kur išvaziuoju, nors iki parduotuvės labai ilgai , net pasikūkčiodama verkia.Bandau ir gražiai kalbėti ir piktai, niekas nepadeda, atrodo supranta, tik apsisuka, vėl, mama, skaityk knyga, niekur neva-iuok ir t.t. mane jau pradėjo pačią erzinti ta situacija, deja susitvarkyti su ja neturiu jokiu galimybiu. Padėkite!

Atsakymas:

Sveiki, Migle, susitvarkyti su šia situacija tik Jūs viena ir turite visas galimybes. Pabandykite išgirsti, ko Jūsų mergaitė siekia reikalaudama dėmesio, kokiu būdu tas pirminis motinos ir vaiko meilės ryšys gali vėl pradėti tekėti laisvai, natūraliai, kartais be žodžių, kartais su jų pagalba. Vaiko liga neretai būna mūsų santykių šeimoje ir kasdieniniame gyvenime veidrodis. Nėra kito būdo kaip tik patiems įsiklausyti į situaciją, atrasti dalykus, kurių vengėme ar nenorėjome matyti. Tokiame amžiuje vaikas aktyviai mokosi "galima-negalima" ribų, išbando ir pamažu atranda save santykiuose su tėvais. Neužilgo turėtų tapti reikšmingas psichoseksualinis tapatumo klausimas - jo metu mergaitės atranda moteriškumą, berniukai mokosi būti vyrais. Santykiuose su tėvais vaikai mokosi pažinti save ir pasaulį. Bet kurioje auklėjimo situacijoje tėvai turi turėti galios mokyti savo vaikus - būti jiems autoritetais. Autoritetingas žodis visuomet bus tas, kuris tariamas ne tik užtikrintai, tačiau ir su begaline meile. Tesėkite vaikui ištartus pažadus ir paaiškinkite jam bet kurią situaciją šeimoje, kurią jis mato, tačiau kartais apie tai niekas nekalba. Linkiu Jums kantrybės ir daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Bevardė.:

Laba, jau apie dvejus metus esu toje pačioje stadijoje. Amžinai blogos nuotaikos, niekuo nenoriu užsiimti, į mokyklą eiti yra kančia, na tiesiog visais būdais to vengiu, laisvalaikis mano - namuose prie kompiuterio, galiu apsiverkti bet kada to panorėjus, amžinai galvoje sukasi vien mintys - kada viskas pasibaigs, kada viskas susitvarkys. šeimoje jokių problemų nėra, gyvenu gerai, nei labai turtingai, nei skurdžiai, žodžiu, gaunu ko noriu ir pan. Dar prieš kelis tuos metus buvau gabi, visur dalyvaudavau, džiaugdavausi, tačiau dabar niekas neteikia man džiaugsmo. Žodžiu, ir draugų neturiu labai daug, o taip norisi smagiai leisti laiką, ir džiaugtis gyvenimu. Tačiau.. Yra tokia problema, dėl kurios manau čia viskas ir vyksta.. Tai dėl išvaizdos, viskas lyg ir gerai, tačiau turiu didoką nosį. Kurią tikrai pastebi kiti. esu susilaukusi ir užgauliojimų. Aš žinau, tai vadinama paauglyste, kai sau atrodai negraži, tačiau tai mane tikrai varžo. mokykloje slepiuos, stengiuos niekam nekristi į akis, pastoviai užsisklendus su plaukais, stengiuos nesifotografuot, į eksursijas vengiu važiuot, žodžiu visais įmanomais būdais tai slepiu. Jaučiuosi nejaukiai. kiti turėdami trūkumų laisvai elgiasi, tačiau aš ne tas žmogus kuris nekreipia į pašaipas. Man nuo menkiausio įžeidimo norisi numirti. Žodžiu, jau atsibodo toks viename taške judantis, tiksliau nejudantis gyvenimas. Prašau pagalbos, nes pati stengiuosi visais įmanomais būdais susitvarkyti viską, tačiau, baigiasi kiekvieną naktį ašarų liejimų į pagalvę, ir galvojimu kaip greičiau užmigt visam laikui. Galbūt atrodo juokinga problema, tačiau ir pas specialistus ruošiuos eit, (tėvai ves) ir tiesiog jau pavargau slėptis...Ačiū.

Atsakymas:

Sunku ką ir atsakyti menku laišku į tavo dabartinę gyvenimo situaciją bei išgyvenamus jausmus. O tų jausmų tavo viduje, tikiu, jog yra labai daug. Ir nesvarbu nosis didelė ar maža, tačiau jausmai, vidinis nepasitenkinimo jausmas niekur nedings. Tikriausiai kyla pagunda pasakyti, jog mylėtum save, jei ne ta nosis. Tačiau meilė sau ateina tikrai ne per išorinius dalykus – net daugybę plastinių operacijų pasidarę žmonės gyvena nerasdami laimės jausmo ir laisvės būti savimi. Mylėti save mes mokomės per santykius su artimiausiais žmonėmis – pirmiausiai priimdami savo šeimą - neišvengiamą savo likimo dalį, atsiverdami tam, kas teka per mūsų šaknis. Mylėti save taip pat mokomės per dėkingumą tam, ką savo gyvenime jau turime. Sakai, jog draugų neturi labai daug, tačiau visais įmanomais būdais pati nuo jų tolsti – slepiesi, nedalyvauji bendroje veikloje. Tikiu, jog pavargai vien bėgti ir slėptis. Noras užmigti visam laikui yra ne juokinga problema, o be galo liūdnas sprendimas. Džiaugiuosi, jog pasiryžai eiti pas specialistus ir turi tokius rūpestingus, „matančius“ tave ir tavo skausmą tėvus. Linkiu ieškoti ir būtinai atrasti kelią savęs link!

Ausra:

Laba diena. Kaip greičiau adaptuotis naujame kolektyve? Ka tik isidarbinau moteru kolektyve, ir vis bijau "nepataikyti" į pokalbių temą, kviečia rūkyti, nepatogu pasakyti, kad nerūkau, todėl einu ir bent jau, kol kolegės rūko, palaikau pokalbį. Kaip man prisitaikyti? Aciu uz atsakyma.

Atsakymas:

Sveiki, prisitaikymas naujame darbe, naujame, dar nepažįstamų, žmonių rate paprastai kelia nerimą. Nerimas dar labiau didėja, kai išsikeliame sau nerealistiškus tikslus. Sakote „kuo greičiau adaptuotis“. Kas taip skubina? Kokie jausmai skatina „prabėgti“ savo naują gyvenimo etapą? Juk pažintis su naujais, bendrų interesų turinčiais, įdomiais žmonėmis, pavyzdžiui, laisvalaikio metu, gali būti jaudinantis, keliantis pozityvius jausmus ir įkvepiantis. Kas jūsų darbinėje situacijoje verčia, užuot buvus savimi, prisitaikyti prie kitų užgožiant save, savo įsitikinimus, gyvenimo būdo principus? Nerimas didėja, kai stengiamės atitikti kitų žmonių lūkesčius, nuomonę, kai norime patikti visiems, o tai gyvenime neįmanoma. Kas liktų iš žmogaus unikalumo ir individualumo, jei jis nuolat galvotų tik apie tai, kaip atitikti kito žmogaus poreikius ir reikalavimus? Juk paprasta pasakyti kolegėms – „atleiskite, aš nerūkau, tačiau mielai pasidarysiu pertraukėlę ir pabendrausiu jūsų moteriškame kolektyve“. Nuoširdumas visuomet atveria duris į kitų žmonių širdis.

Luka:

Laba diena. Gal galite pakomentuoti, kodel as taip vengiu juodos spalvos? Jau 5 metai nenesioju nieko, kas susije su juoda spalva. Net aplinkoje juoda spalva mane erzina. Taciau kitu spalvu tamsūs tonai (tamsiai pilka, juodai žalia), neerzina? Aciu

Atsakymas:

Juoda spalva žmogaus psichologijoje atspindi tamsiąją, šešėlinę žmogaus pusę, kurioje slypi visa, ko savyje nenorime arba dar nesame pasiruošę priimti. Tačiau tuo pačiu „šešėlyje“ slypi ir didžiausi žmogaus talentai bei potencialai, kurie gali realizuotis, kai pažvelgiama, kas slepiasi toje tamsoje. Nors spalvų psichoterapijoje labiau įprasta analizuoti mus traukiančias ir mėgiamas spalvas, tačiau tai, kas mus erzina, taip pat gali atskleisti daug naudingos informacijos apie šiame gyvenimo etape sprendžiamus uždavinius, emocines pamokas, santykį su savimi ir kitais. Juodos spalvos pasirinkimas gali rodyti užuominą apie žmogaus drąsą arba, priešingai, norą pasislėpti, tačiau kuris motyvas dominuoja visuomet turi atrasti pats žmogus, todėl jokiu būdu spalva neklijuoja mums išankstinės "etiketės". Norėdama labiau save suprasti, pabandykite užduoti sau klausimą, su kuo Jums pačiai asocijuojasi juoda spalva, kokios emocijos slypi už vengimo dėvėti juodus drabužius, kaip jaustumėtės jei tektų vilkėti vien tik šia spalva? Vengimas gali slėpti baimę kažką savyje atskleisti, todėl siūlyčiau verčiau pamėginti atrasti, kuri mėgiama spalva labiausiai šiuo metu atspindi Jūsų asmenybę ar poreikį, nes laisvas ir teigiamas emocijas keliantis pasirinkimas įgalina žmogų saugiai apie save suprasti daugiau.

Meile:

Laba diena. Jau peras pusmetis nesusitvarkau su savo emocijos: esu nuolat pikta, istisai valgau. Pasekoje priaugau apie 8 kg. anstvorio. Mane, kaip supratau is savianalizes, kamuoja emocinis alkis, del to nuolat , net ir pavalgiusi, esu alkana. Ka patartumete? Kaip susitvarkyti su emocijomis? Aciu

Atsakymas:

Labai svarbu, jog pati jau esate atradusi glaudų išgyvenamų emocijų ir persivalgymo priepuolių ryšį. Kai sakote, jog Jus kamuoja emocinis alkis, gal galite sau įvardinti, kokias konkrečias emocijas ir jausmus turite omenyje, kurių alkstate? Ko savo gyvenime trokštate, tačiau negalite gauti ar atrasti? Ko ilgitės? Labai sunku ir tikriausiai neįmanoma „susitvarkyti“ su savo išgyvenamomis emocijomis, kai neatrandame, kas iš tiesų už jų slypi. Atradę tikruosius savo poreikius, galime ieškoti būdų kaip juos tenkinti tiesiogiai – tik tam reikia labai sąžiningai pažvelgti į savo gyvenimą, tarpusavio santykius su kitais žmonėmis ir, svarbiausia, santykį su pačiu savimi.

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.