Dietos

Natūralūs organizmo valymo būdai

Natūralūs organizmo valymo būdai

Nuo žarnyno veiklos priklauso ne tik fizinė, bet ir emocinė būsena. Todėl žarnyno veiklos sutrikimai gali sukelti ligas. Norint to išvengti, būtina išvalyti organizme susikaupusias nereikalingas medžiagas, tai yra toksinus ir šlakus. Ligomis nesiskundžiantiems žmonėms, organizmą rekomenduojama valyti vieną, du kartus per metus.

Organizmo valymas badaujant

Bado dietaBadavimas skamba šiurpiai, tačiau jau senų senovėje buvo gydomasi badavimu. Manyta, jog geriau kelias dienas pabadauti, nei vartoti įvairius vaistus. Tačiau labai svarbu skirti valomąjį badavimą nuo organizmą išsekinančio badavimo. Organizmas pradeda išsekti, kai visos organizmo atsargos būna išsemtos, taip nutinka badaujant ilgiau nei vieną ar dvi dienas. Žmogaus organizme yra nemažai nereikalingų riebalų, kurie badaujant tiesiog sudeginami. Organizmas nenukenčia, nes toks procesas padeda atgaivinti organizmo funkcijas. Nereikėtų imtis drastiškų priemonių ir badauti daugiau nei keletą dienų, ir tai nereiškia, kad negalite nieko imti į burną. Būtina vartoti daug skysčių, geriausiai tam tiks paprastas geriamasis vanduo. Po badavimo, kad ir kokie jausitės alkani, negalima pulti valgyti visko, kas papuola. Mitybą geriau pradėkite nuo lengvo, sveiko maisto.

Subalansuota mityba

Organizmą natūraliai valo žali vaisiai, daržovės, toks maistas turi skaidulų, todėl lengvai virškinamas. Puikus maisto produktas, kuris padeda išvalyti organizmą – kefyras ar pasukos. Išgėrus kelis litrus per dieną, padėsite organizmui atsikratyti nereikalingų medžiagų. Reikėtų vengti cukraus ir druskos didelio kiekio maiste, gyvulinių riebalų. Rytą pradėkite ne kavos ar juodos arbatos puodeliu, bet šviežiom daržovių ar vaisių sultimis.

Receptai organizmui valyti

7 dienų organizmo valymo dieta• Jums tereikės tik 200 g česnako ir 500 g spanguolių. Viską sumalti ir gautą masę sukrėsti į 2 litrų talpos stiklainį. Masę palikite stovėti parą. Kitą dieną įdėkite 500 g medaus, viską sumaišę vėl palikite stovėti parai. Gautą mišinį laikyti šaldytuve ir naudoti po vieną arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, likus 15 minučių iki valgio. Šis mišinys padės suaktyvinti medžiagų apykaitą ir jau po kelių savaičių jausitės lyg naujame kūne.

• Kepenų valymui tinka vaisių ir daržovių sultys. Gerkite pusę stiklinės citrinų sulčių sumaišytu su tokiu pat kiekiu šilto vandens 3-5 kartus per dieną. Daržovių (morkų, burokėlių, agurkų) sultis gerkite po 0.5 stiklinės kelis kartus per dieną. Šios sultys padės kepenims atsikratyti toksinų ir pagreitins tulžies nutekėjimą.

• Sėlenos. 1 valgomąjį šaukštą sėlenų užpilkite 1 litru verdančio vandens, palaukti kol pritrauks ir viską išgerti, nebūtina vienu kartu. Išgėrus šią arbatą, patariama nieko nevalgyti kelias valandas. Sėlenas galima dėti į maistą, kurį ruošiate, sriubą ar salotas.

• Skysčiai – puikus organizmo valymas, todėl jums reikės 1 arbatinį šaukštelį petražolių užpilti 1 stikline karšto vandens. Palaikyti kol pritrauks ir tokią arbatą gerti kartą per dieną. Petražolės padeda iš organizmo pašalinti nereikalingą vandens kiekį ir šlakus. Nenustebkite, jei po savaitės šios arbatos gėrimo, numesite kelis nereikalingus kilogramus.

Vaisiai (organizmo valymas)• Vaisiai, turi daug reikalingų medžiagų jūsų organizmui, todėl tai puiki priemonė organizmo valymui. Jums reikės 400 g džiovintų slyvų, po 200 g figų, datulių ir abrikosų, viską sumalti ir į masę dėti 200 g medaus. Viską kruopščiai sumaišyti ir gautą masę valgyti po vieną valgomąjį šaukštą vakare, prieš miegą.

• Žarnyną valykite erškėtuogėmis. 300 g erškėtuogių sumakite ir ant silpnos ugnies pašutinkite. Gautą tyrę valgykite po vieną arbatinį šaukštelį prieš naktį. Tokia procedūra padės išvalyti žarnų sieneles, pagreitins medžiagų apykaitą organizme.

• Inkstus ir kraujagysles valo krapų sėklos. Jums reikės į 2 litro talpos butelį sudėti 2 stiklines krapų sėklų ir 2 valgomuosius šaukštus smulkiai susmulkintų valerijono šaknų. Viską užpilti verdančiu vandeniu ir gautą užpilą palaikyti per naktį. Ryte įdėti vieną stiklinę medaus ir gerti po vieną valgomąjį šaukštą 15 minučių prieš valgį 3 kartus per dieną.

• Dilgėlių sultys išvalys kraują. Sumaišykite 100 ml dilgėlių sulčių su 100 ml obuolių sulčių ir gerkite 30 minučių iki pusryčių. Taip patariama daryti porą savaičių. Manoma, kad tai vienas iš efektingiausių kraujo valymo būdų.

Fizinis krūvis

Būtina nepamiršti, kad organizmo valymas ne tik daržovių valgymas ar sulčių gėrimas. Svarbu palaikyti gerą fizinę būklę, kuri stiprins ne tik raumenis, bet ir visas organizmo funkcijas. Svarbiausia daug vaikščioti, sakysite, kad neturite laiko? Bet niekas nepaneigs, jog apsipirkinėjimai atima daugiau  laiko, nei 10 minučių pasivaikščiojimo. Suplanuokite sau kasdienius maršrutus, kad kuo daugiau judėtumėte, pėsčiomis eikite iki parduotuvės ar darbo, taip vienu šūviu nušausite du zuikius. Atsikėlus ryte iš lovos, nebėkite darytis kavos ar arbatos, o padarykite bent 10 pritupimų, taip suaktyvinsite kraujotaką, pastebėsite kaip pakils nuotaika ir aplankys žvalumo pojūtis. Nepamirškite, kad gera nuotaika taip pat valo organizmą, nes teigiamos mintys atpalaiduoja ir leidžia organizmui tolygiai ir netrukdomai dirbti savo darbą.

7 dienų organizmo valymo dieta

1 diena: gerkite daug vandens, per pietus suvalgykite vieną obuolį, vakare išgerkite ramunėlių arbatos su šaukšteliu medaus.
2 diena: pusryčiams suvalgykite saujelę avižinių dribsnių košės, žinoma be druskos. Pietums 100 g virtos jautienos ir vienas pomidoras. Vakarienei suvalgykite 100 g virtų ryžių. Gerkite ramunėlių arbatą, ji skatina virškinimą.
3 diena: pusryčiams avižinių dribsnių košė, puodelis arbatos. Pietums suvalgykite kelis obuolius. Vakarienei obuolys ir apelsinas.
4 diena: pusryčiams sutarkuokite vieną morką ir apšlakstykite citrinos sultimis, suvalgykite 100 g liesos varškės. Pietums valgykite du kietai virtus kiaušinius, pomidorų ir agurkų salotas. Vakarienei 100 g ryžių, nepamirškite ramunėlių arbatos.
5 diena: pusryčiams ir pietums valgykite avižinių dribsnių košę, negardinkite jos sviestu ar cukrumi! Vakarienei 200 g virtų ryžių.
6 diena: pusryčiams avižinių dribsnių košė ir vienas apelsinas. Pietums išgerkite 1 – 2 stiklines kefyro. Vakarienei virta žuvis ir 1 apelsinas.
7 diena: pusryčiams išgerkite stiklinę kefyro, pietums valgykite virtą žuvį. Vakarienei 200 g virtos jautienos, saujelė virtų ryžių ir 1 obuolys.
Ši dieta padės atstatyti organizmo funkcijas, padėsite gerinti medžiagų apykaitą. Nereikėtų pamiršti, kad organizmas neturi būti sekinamas dietomis ilgą laiką. Geriausias būdas – eiti link tikslo palaipsniui, neapkraunant organizmo sunkiu, nevisaverčiu maistu.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite