Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Kuo naminiai gyvūnai gali būti naudingi sveikatai?

2013-08-09

Turbūt sutiksite, kad naminiai gyvūnai gali teikti daug džiaugsmo – net ir didžiausi niurzgaliai gali išspausti šypseną, kai stebi, kaip žaidžia šuo ar katė. Bet tai, kad naminiai gyvūnai gali pakelti nuotaiką, tikrai nėra vienintelis jų auginimo privalumas. Ar kada susimąstėte, kokią įtaką sveikatai turi šuo ar katė?

Kuo naminiai gyvūnai gali būti naudingi sveikatai?

Mažina stresą

Naminiai gyvūnai, pavyzdžiui, šunys ar katės padeda mažinti stresą. Turbūt pastebėjote, kad augintiniai jaučia, kai esate nusiminę ar įsitempę. Be to, glostant jų švelnų kailiuką rūpesčiai tarsi užsimiršta.

Mažina kraujo spaudimą

Taip,  tikra tiesa – tai pripažįsta ir Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Padeda išlaikyti gerą nuotaiką

Tyrimai parodė, kad žmonės, namuose turintys bent vieną augintinį, paprastai būna ne tik geresnės nuotaikos, bet ir apskritai laimingesni nei tie, kurie gyvūnėlių neaugina.

Leidžia socializuotis

Pagalvokite ir nuoširdžiai atsakykite: kiek kartų per dieną išeitumėte į lauką, jei to nereikalautų augintinis? Ar tikrai taip dažnai pradėtumėte pokalbį su nepažįstamaisiais. Žmonės, turintys šunis, daug lengviau užmezga kontaktą su nepažįstamaisiais – dažnai augintinis ir būna pretekstas pradėti pokalbį.

Padeda malšinti skausmą

Ar kada susimąstėte, kad tuomet, kai skauda galvą ar skrandį, Jums labiausiai gali padėti ne vaistai nuo skausmo, o... Jūsų augintinis. Jis, būdamas šalia, mažina nerimą, o kartu ir skausmą. Ekspertai teigia, kad šunys bei katės tikrai padeda malšinti skausmą. Kai kurie šunys netgi apmokomi atlikti tam tikrus veiksmus, kurie gali mažinti lėtinį, pavyzdžiui, artrito keliamą skausmą.

Padeda mesti svorį

Jei Jūsų šuo labai judrus ir reikalaujantis fizinio aktyvumo, šeimininkui taip pat tenka daugiau pajudėti. Žmonėms, neturintiems šuns, gali būti gana sudėtinga prisiversti išeiti bėgioti, tačiau turint šunį, net ir labai nenorint, pajudėti tenka. Turint aktyvų augintinį, gali neprireikti ir sporto salės!

Naudingi vaikams

Kai kurie tėvai mano, kad vaikams nederėtų pirkti šuns ar katės, jau vien dėl to, kad baiminasi dėl galimų alergijų. Tačiau viskas yra kiek kitaip: auginant naminius gyvūnus nuo pat vaikystės, įgyjamas imunitetas gyvūnų kilmės alergenams, todėl  užkertamas kelias alergijai pasireikšti ateityje. Be to, augindami naminius gyvūnėlius, vaikai jais rūpinasi ir ugdosi atsakomybės jausmą.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.