Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Kokie veiksniai turi įtakos alergijos atsiradimui?

2013-06-22

Vasaros sezonas – tikras siaubas alergiškiems žiedadulkėms. Alergiški žmonės imasi įvairiausių gudrybių, norėdami to išvengti: užsidaro langus, vengia būti lauke ar vartoja vaistus nuo alergijos. Kai kurie dalykai dar labiau stiprina alerginę reakciją, tačiau ar apie tai susimąstoma? Net jei ir nesate alergiški, tai nereiškia, taip bus visą laiką. Štai – alergijos riziką didinantys veiksniai:

Kokie veiksniai turi įtakos alergijos atsiradimui?

Stresas

2008 metais Ohajo universitete atliktas tyrimas parodė, kad streso hormonai skatina baltymų išsiskyrimą, kurie didina alergines reakcijas.

Alkoholis

Tyrimai parodė, kad alkoholio vartojimas gali padidinti alerginę reakciją. Žinoma, nieko tokio, jei išgeriate taurę vyno vakarienės metu, bet jei išgeriate „papildomą“ taurę, tai net 3 procentais padidina alergijos riziką.

Per ilgai vartojami vaistai

Jei vartojate vaistus nuo alergijos, tai gali sumažinti atsparumą alergenams.

Tačiau, jei vartojate vaistus dar neilgai, nederėtų jų pamiršti išgerti vakare.

Per žemoje temperatūroje skalbiami drabužiai

Taip, tai skamba gana keistai, tačiau Pietų Korėjoje atliktas tyrimas parodė, žuvo 100 procentų erkučių, kai drabužiai buvo skalbiami 60 laipsnių temperatūroje, tačiau tik 6, 5 procentai, kai drabužiai buvo skalbiami 40 laipsnių temperatūroje. Žinoma, ne visus drabužius galima skalbti aukštoje temperatūroje, tačiau pasistenkite bent patalynę skalbti ne žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.

Kambariniai augalai

Jei pastebite, kad čiaudėjate  nuo kambarinių augalų, geriausia jų atsisakyti. Net ir nekalčiausia orchidėja gali kainuoti labai daug ašarų.

Dažnas plaukiojimas baseine

Chloras, naudojamas baseine, gali ne juokais susilpninti Jūsų imuninę sistemą. Paaugliai, kurie dažnai plaukioja chloruotame baseine turi 3, 7 karto didesnę riziką susirgti šienlige nei tie, kurie plaukioja baseine, kuriame nėra naudojamas chloras.

Plaukiojant chloruotame baseine, patartina naudoti kaukę arba akinius.

Rūkymas ir buvimas prirūkytose patalpose

Laimei, kavinėse uždrausta rūkyti. Vis dėlto, rūkančiųjų kompanijos gana sudėtinga išvengti. Tyrimai parodė, kad dauguma alergiškų paauglių (net 80 procentų) tėvai rūkantys (arba bent vienas iš tėvų).

Prausimasis tik ryte

Klysta tie, kurie mano, kad kartą per dieną praustis po dušu visiškai pakanka. Deja, reikėtų praustis tiek ryte, tiek ir vakare. Tiems, kurie alergiški žiedadulkėms, patartina nusiprausti po dušu vos tik grįžus iš lauko.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.