Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

"Greitoji pagalba" tiesiog namuose

2013-05-30

Ką galime padaryti nudegus saulėje? Ką daryti, jei netyčia pasitempėme koją, žaisdamos tinklinį? Vaistinėlę ne visuomet turime po ranka, o pagalbos reikia tučtuojau, tad ką daryti? Pateiksime patarimų, kaip suteikti sau „greitąją pagalbą“ namų sąlygomis.

Uodo įkandimas

Deja, vasarą visiems tenka susidurti su šiais įkyriais vabzdžiais. Jei įgėlė uodas, galite sumažinti tinimą ir niežulį aspirino pasta. Sutrupinkite vieną tabletę, įlašinkite kelis  lašus vandens, ir patepkite įgeltas vietas.

Egzema ir žvynelinė

Sudirgintą odą tepkite alyvuogių aliejumi. Jis neleis odai džiūti ir nuramins sudirgintą odą.

Lengvas nudegimas

Jei užmigote besidegindamos saulėje ar nusideginote gamindamos, pasidarykite šaltos žolelių arbatos kompresą – uždėkite ant nudegusios vietos rankšluostį, pamirkytą šaltoje arbatoje, tai nuramins odą.

Randai

Jei žaizda baigia gyti, ir baiminatės, kad neliktų randas, žaizdą tepkite vazelinu (3-5 dienas).

Pykinimas

Jaučiate lengvą pykinimą? Jums reikėtų išgerti vaisių sirupo arba šiek tiek sodos vandens.

Viduriavimas

Nuo viduriavimo padės... granatų žievelė. Valgydamos granatą, neišmeskite žievelės, džiovintą galite laikyti net iki pusės metų. Užpilkite žievele verdančiu vandeniu ir palaikykite 3-4 minutes.

Taip pat pravartu namuose turėti ąžuolo žievės (jos galima nusipirkti parduotuvėje), užplikyti verdančiu vandeniu ir palaikyti pusvalandį. Gerti po 2 šaukštus  4-6 kartus per dieną.

Apsinuodijimas maistu

Jei įtariate, kad apsinuodijote maistu, išgerkite porą puodelių juodos arbatos ir suvalgykite riekelę pasvilintos duonos (paskrudintos iki juodumo).

Pagirios

Vakar kiek per daug išgėrėte? Rytas ne visada džiugina. Išgerkite stiklinę pomidorų sulčių su „Tabasco“  padažu. Pomidorų sultys kupinos antioksidantų ir gerina kepenų veiklą, tad tai padės pasijusti geriau.

Dantų skausmas

Nusipirkite gvazdikų ekstrakto, kurio užteks ilgam. Jei pajaučiate danties skausmą, suvilgykite vatos tamponėlį gvazdikų ekstraktu ir uždėkite ant skaudančio danties. Jei kurį laiką skausmas nesiliauja, apsilankykite pas stomatologą.

Raumenų skausmas

Jei pasitempėte raumenis, užšaldykite butelį vandens, ir jį palaikykite prie skaudančios vietos 2-5 minutes (bet ne ilgiau!)

Jei pasitempėte koją, kelias dienas stenkitės atlikti nesudėtingus pratimus – nepersistenkite!

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (1)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* Miss Sandra  Sausio 15, 20:39
is ne aliejuju truputeli paskrudintos duonos uzplikius iseina arbata su medum.

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.