Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Sveikų plaukų paslaptys

2012-03-05

Psichologai jau seniai nustatė, kad plaukų netekimas ir jų būklės pablogėjimas iššaukia žmogui tiesiogines asociacijas su grožio praradimu, taip pat tai skatina stresą ir depresiją. Norint išvengti to, mes stengiamės plautis „teisingais“ šampūnais, maitinam savo plaukus įvairiais balzamais ir kaukėmis. Tačiau, ar tikrai stengiamės teisingai? Ir teisingai išsirenkame šampūną?

Sveikų plaukų paslaptys

Sugrąžinkite plaukams gyvybingumą

Kiekvienas plaukelis ant mūsų galvos išgyvena savo gyvenimo kelią. Iš pradžių jis turi aktyvią augimo fazę – anageną, kuri trunka 5-7 metus. Tuomet prasideda brandos etapas (katageno fazė), kuris trunka 10-14 dienų, po to jis nugrimzta į ramybę (telogeno fazė) ir iškrenta.

Po šio proceso iš to pačio folikulo išauga naujas jaunas plaukelis. Dažniausiai pas sveikus žmones maždaug 80-90 proc. plaukų yra anageno fazėje, 1-2 proc. – katageno fazėje, 10-15 proc. – telogeno fazėje. Jei pastebėjote, kad plaukų slinkimas padažnėjo, vadinasi, iš vystymosi stadijos plaukai peršoka iškart į telogeno fazę, ir tai yra pirmas rodiklis, kad plaukams trūksta jūsų dėmesio.

1 taisyklė: išsirinkite teisingą šampūną

Šampūnas – tai pagrindinė prausimosi priemonė plaukams, tačiau ji nesuteiks plaukams minkštumo ir švelnumo. Jo aktyvūs komponentai gali apsaugoti plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio, nuo chloruoto vandens, bet iš esmės šampūno reikšmė – nuplauti nuo plaukų purvą ir riebalus, kurie susikaupė per dieną.

Rinkitės šampūną pagal savo galvos odos tipą. Venkite, kad juos nebūtų parabenų ir aromatų. Toks šampūnas neputoja, turi skaidrią permatomą konsistenciją, nekenkia plaukams.

Jokiais būdais „neauklėkite“ savo plaukų ir nevaikščiokite riebaluotais plaukais. Galvą reikia plauti priklausomai nuo galvos odos tipo: riebios odos savininkams reikia galvą plauti kasdien, skirtingai nei sausų ar normalių plaukų savininkams.

Apskritai galvą reikia plauti du arba tris kartus per savaitę. Pirmą kartą jūs nuplaunate nuo plaukų purvą ir dulkes, antrasis kartas – tai paslaptis, kai išsiskiria riebalinė geležis. Šampūną pilkite ant delnų, ir tuomet paskirstykite lygiai per visą plauko ilgį. Masažuokite galvą pirštais, o ne nagais 3-5 minutes, taip suaktyvindami kraujotaką.

2 taisyklė: balzamas yra būtinas

Balzamas suteikia plaukams švelnumo, pašalina statinį elektros krūvį. Dėka šių savybių plaukai lengvai išsišukuoja. Naudingos medžiagos atstato plaukų struktūrą, padengia savotiška plėvele, pagydo smulkius pažeidimus, sudaro apsauginį barjerą, kuris apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio. Taip pat šios medžiagos suteikia plaukams žvilgumo ir šilko pojūtį.

Sausi ir lūžinėjantys plaukai

Sausiems ir lūžinėjantiems plaukams rinkitės balzamą su proteinais, amino rūgštimis, aliejais, keramidais, keratinu, Omega 3. Šios medžiagos atstato pažeidimus, plaukų struktūrą, maitina juos.

Dažyti plaukai

Jei jūsų plaukai dažyti, atminkite, kad dažai plaukams pažeidžia cheminius junginius ir plaukų kutikulą, todėl plaukai ima lūžinėti. Tokiu atveju padės balzamas, kuriame yra silikono, kuris užpildo įvairius plaukų sutrūkimus per visą jo ilgį. Šiame plaukų balzame turi būti proteino, aliejų ir amino rūgščių.

Riebūs plaukai

Riebiems plaukams reikia ypatingos priežiūros. Per didelis riebaluotumas pažeidžia mikrocirkuliaciją, deguonies patekimą į odą ir plaukų galiukus, todėl plaukas blogai maitinasi. Plaukas tampa silpnas ir be gyvybės, ir tai gresia plaukų slinkimu.

Todėl balzamo užduotis – sumažinti odos riebalų išsiskyrimą. Tam reikia tokio svarbaus komponento, kaip cinkas. Šis mikroelementas sumažina riebaluotumą, reguliuoja riebiųjų medžiagų išsiskyrimą. Gali būti, kad būtent šios medžiagos rasite balzamuose, skirtuose nuo pleiskanų.

Pastaba. Balzamo negalim tepti ant galos odos, nes taip jis padengia galvą riebia plėvele ir pažeidžia plaukų maitinimąsi, todėl plaukas taps plonas. Balzamą tepkite ant plaukų per visą jų ilgį, palikite ant galvos 3-4 minutes ir tik po to kruopščiai nuplaukite.

3 taisyklė: maitinkite ir drėkinkite plaukus

Lygiai taip pat, kaip ir mums reikia maisto bei vandens, mūsų plaukams taip pat reikalingas maistas ir drėgmė normaliam funkcionavimui. Tam tinka intensyvios priemonės plaukams.

Kaukės plaukams

Maitinamųjų medžiagų kaukėje yra du, o kartais ir tris kartus daugiau. Ją reikia teptis vienąkart per savaitę, taip pamaitinant ir drėkinant plaukus. Ypač tai yra būtina, kai mes vaikštome su kepurėmis, daug laiko praleidžiame uždarose patalpose.

Plaukus gerai veikia atstatomosios kaukės. Jų sudėtyje yra būtinas naudingų medžiagų kompleksas, tarp kurių rasite maitinamuosius aliejus, proteinus, keratiną.

Kaukę reikia tepti ant švarių plaukų, lengvai išdžiovintų rankšluosčiu. Net jei ir parašyta, kad kaukei užtenka trijų minučių, vis tiek laikykite 15. Galvą tuo metu laikykite šiltai: užsidėkite laisvą baseino kepurėlę ir apsivyniokite rankšluosčiu.

Serumas

Serumas veikia ir kaip balzamas, ir kaip kaukė. Jis turi lengvą tekstūrą. Prieš naudojimą atidžiai perskaitykite instrukciją. Serumas gali būti naudojamas specialiai plaukų šaknims arba plaukų galiukams.

Aktyvių komponentų (vitaminų, proteinų, aliejų, augalinių ekstraktų, įvairių mikroelementų, amino rūgščių) dėka, serumas gali aktyvuoti plauko augimą, jį stiprinti, suteikti elastingumo, drėgnumo plaukų galiukams ir pan. Serumą galima naudoti nuo vieno iki kelių kartų per savaitę.

4 taisyklė: atsargiai elkitės su šlapiais plaukais

Vanduo apsunkina plaukus, ir jie gali lengvai lūžti arba iškristi su šaknimis šukuojant ar trinant rankšluosčiu. Iškart po plovimo nešukuokite ir nedžiovinkite plaukų. Lengvai patrinkite juos rankšluosčiu ir tegul jie džiūsta patys.

5 taisyklė: šiluminė apsauga

Įvairios stiliavimo priemonės – tai yra ginklai prieš plaukus ir jų grožį. Jos džiovina plaukus ir šalina visą drėgmę. Prieš naudojant įvairius džiovintuvus, lygintuvus ir kitus prietaisus, būtinai naudokite termoreguliacinius purškiklius, kuriuose gausu glicerino, aliejų, išlaikančių plaukuose drėgmę ir neleidžiančių plaukams skilinėti.

6 taisyklė: rinkitės teisingas šukas

Metalinės šukos ir šepečiai rauna plaukus, todėl venkite tokių. Plastikiniai, mediniai turi būti suapvalintais dantukais. Gerindami kraujo ir mitybos mikrocirkuliaciją, plaukus reikia šukuoti mažiausiai 4 kartus per dieną. Ir tai darykite 3-5 minutes.

7 taisyklė: sveika mityba

Griežtos dietos, užkandžiai vietoj pietų nesuteikia papildomų vitaminų ir mineralų kiekio, kurie reikalingi ir sveikiems bei gražiems plaukams.

Gražių plaukų racionui reikia kiek įmanoma daugiau baltyminio gyvulinės kilmės maisto. Cinkas taip pat turi svarbią reikšmę, kadangi jis dalyvauja plauko auginimo procese, formuojant plauko baltymą. Todėl jūsų maisto racione turi būti kiaušiniai, jūros gėrybės, kopūstai, avižiniai dribsniai, avokadai, juodosios slyvos. O geležies ir kalcio pasisemsite iš šių produktų: pupų, žuvies, kepenėlių, rugių, grikių, riešutų.

8 taisyklė: saugokite savo sveikatą!

Jei staiga ima kristi plaukai, jie praranda savo žvilgesį, tuomet reiktų ieškoti ligų. Esmė ta, kad plaukai gauna savo maistą paskutinėje vietoje, todėl jei turite rimtų problemų su plaukais, kreipkitės į medicinos specialistus. 

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.