Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Kokių šampūno sudedamųjų dalių vengti?

2013-08-23

Dažnai šampūną renkamės pagal firmos ženklą, draugų rekomendacijas, o kartais tiesiog pasiduodame reklamos įtakai. Reta kuri skaito šampūnų etiketes ir analizuoja, kokios jo sudedamosios dalys – užtenka žinoti tai, kad šampūnas didina plaukų apimtį, tinka dažytiems plaukams, naudoti kasdien ir t.t. Vis dėlto, šampūne, kaip ir bet kokioje kitoje kosmetikos priemonėje, yra tokių sudedamųjų dalių, kurių derėtų vengti. Kad būtų paprasčiau suvokti, kas gera, o kas ne – siūlome peržvelgti dažniausių sudedamųjų dalių sąrašą

Kokių šampūno sudedamųjų dalių vengti?

Sulfatai

Sulfatai yra viena labiausiai žinomų šampūno sudedamųjų dalių. Sulfatai „atsakingi“ už tai, kad šampūnas putotų, ir, kadangi jų yra dažno šampūno sudėtyje, mes manome, kad tai – nieko blogo, tačiau taip nėra. Sulfatai yra gana stiprūs cheminiai plovikliai, jų dažniausiai yra indų ploviklių ir indaplovių tablečių sudėtyje. Sulfatai gali sukelti odos paraudimą, niežulį ir galvos odos dirginimą.

Formaldehidas

Ši cheminė medžiaga dažniausiai naudojama tam, kad išnaikintų bakterijas, Tai yra kancerogenas, kuris, patekęs į akis, gali rimtai pakenkti. Be to, ši cheminė medžiaga gali sukelti odos dirginimą, išberti ir pažeisti kvėpavimo takus.

Izopropilo alkoholis

Izopropilo alkoholis išgaunamas iš naftos, o šampūno sudėtyje naudojamas tam, kad gerai išplautų riebalus. Plaukai tampa švarūs ir blizgūs – tai, žinoma, gali sudaryti įspūdį, kad šampūnas yra tinkamas, tačiau dažnai naudojant šampūną, kurio sudėtyje yra izopropilo alkoholio, plaukai gali labai išsausėti.

Propilenglikolis

ši medžiaga dirgina akis ir odą, be to, plaukai gali tapti silpni ir matiniai, tačiau ši medžiaga bene geriausiai padeda išplauti plaukus.

Kartais, pradėjus naudoti naują šampūną, gali susidaryti įspūdis, kad jis puikiai tinka: plaukai tampa švelnūs ir blizgūs, tačiau ilgiau panaudojus tą patį šampūną, įvyksta atvirkštinis procesas – plaukai išsausėja, tampa šiurkštūs ir matiniai. Dažniausiai taip nutinka dėl kenksmingų sudedamųjų dalių, kurių derėtų vengti, tačiau tikrai ne dėl to, kad šampūną reikia reguliariai keisti – ši nuostata yra klaidinga.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.