Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Klaidingos žinios apie plaukus

2012-09-25

Kai kurie mitai yra atėję dar iš mūsų vaikystės, internete gausu įvairiausios informacijos, tad kartais iš tiesų nežinome kuo tikėti. Pasikliaukite plaukų stilistų patarimais.

Klaidingos žinios apie plaukus

1 mitas. Storas majonezo arba alyvuogių aliejaus sluoksnis gerina plaukus.

Dauguma ingredientų, kuriuos mes randame savo virtuvėje, turi drėkinamuosius komponentus. Tačiau ne nuo visų plaukai tampa šilkiniai. Gydymo alyvuogių aliejumi arba majonezu sėkmė priklauso ir nuo jūsų plaukų tipo. Jei jūsų plaukai yra reti ir susivėlę, tuomet toks gydymas tik suriebalins juos ir padarys sunkius. Riebalų priemonės tinka tik sausiems ir storiems plaukams. Svarbu ir tai, kaip jūs naudojate aliejaus kaukes plaukams – ar pakankamai dėmesio skiriate visam plaukų ilgiui.

2 mitas. Jūs turite pastoviai keisti savo šampūną ir kondicionierių tam, kad gautumėte geresnį rezultatą.

Jei jūsų šampūnas ir kondicionierius, prie kurio jūs esate pripratę, netenkina jūsų, neskubėkite įsigyti naujų priemonių. Nepaisant paplitusios nuomonės, plaukai negali priprasti prie kokių nors priemonių. Dažniausiai kalti yra ne šampūnas ir balzamas, o neteisingas jų naudojimas. Visų pirma, plaukų plovimas kasdien ne visuomet pasitenkina. Antra, ant plaukų susikaupia įvairių priemonių dalelių, net ir tuomet, kai jas išskalaujate po prausimosi. Todėl kartą per savaitę rekomenduojama užsidėti kaukę plaukams, kurios padės ne tik atstatyti plaukus, bet ir išplauti juos nuo kondicionierių ir stiliavimo priemonių.

3 mitas. Plaukų kirpimas plaukams leis augti greičiau.

Pastovus kirpimas – puikus būdas išsaugoti sveikus plaukus, tačiau šis būdas nepavers jūsų ilgakase storais plaukais. Vidutiniškai plaukai auga apie 12 mm per mėnesį, nepriklausomai nuo to, ar jūs kirpsite juos, ar ne. Nors šiek tiek tiesos tame yra: reguliariai kerpant galiukus, plaukai tampa sveiki, galiukai nustoja skilinėti, o pažeidimai yra nukerpami. Sveiki plaukai auga šiek tiek greičiau, nei sausi ir lūžinėjantys. Kaip dažnai kirpti plaukų galiukus? Bent kartą per 8-12 savaičių.

4 mitas. Negalima dažyti plaukų nėštumo metu.

Tiesą sakant, nėra tokių tyrimų, kurie patvirtintų šiuos įsibaiminimus. Tačiau tai nereiškia, kad reikia tuo piktnaudžiauti. Dažuose dažniausiai yra formaldehido, kuris yra kancerogenas – o nuo jo reikėtų laikytis atokiau. Ir ne tik nėščiosioms.

Pagrindinė taisyklė – skaitykite produkto etiketę: ieškokite dažų, kuriuose yra kuo daugiau natūralių produktų, tarkim chna plaukų dažai. Jei jūs dažote plaukus kirpykloje, perspėkite savo kirpėją apie nėštumą.

5 mitas. Jei jūsų plaukai riebūs, nenaudokite kondicionieriaus.

Plaukų riebumas atsiranda dėl odos riebalų, kurį išskiria oda. Todėl kondicionieriaus ignoravimas neišspręs esamos problemos.

Kitas reikalas, kad odos riebalai leidžia plaukams greičiau susiriebaluoti. Todėl yra racijos naudoti drėkinamąsias plaukų priemones tik ant galiukų. Norint išdžiovinti plaukų šaknis, jas galima plauti tik šampūnu, arba naudoti sausą šampūną. Kad galvos riebalai nepasiskirstytų po visus plaukus, šepetį ir šukas visuomet laikykite švarius.

6 mitas. Visuomet šukuokite plaukus iš viršaus į apačią.

Tai ne visuomet yra tiesa. Dažnai toks šukavimas gali ir laužyti plaukus. Ypač, jei kalbame apie šlapius plaukus. Niekuomet nešukuokite jų per visą ilgį. Vietoj to, pradėkite plaukus šukuoti nuo galiukų – atsargiai ir saugodami. Niekuomet netempkite plaukų. Jei negalite lengvai iššukuoti, vadinasi, plaukams reikia atsargesnio šukavimo.

7 mitas. Visi plaukai auga vienodu greitumu.

Plaukai skirtingose vietose auga skirtingai. Kiekvienas plaukas turi tris augimo fazes, kai auga skirtingu greičiu. Galvos plaukai neauga lygiai, ir šio proceso negalima išlyginti. Todėl nereikėtų manyti, kad lyginant plaukus, jų forma ir ilgis išliks.

8 mitas. Plaukai nekeičia savo struktūros per gyvenimą.

Plaukų struktūra nėra pastovi. Natūralūs tiesūs plaukai staiga gali pradėti banguotis. Tai susiję su mityba, įvairių vaistų vartojimu, taip pat gyvenimo būdu. Nors plaukas – kaip ir miręs organizmas, tačiau plaukų šaknys ir galvos oda – gyvi. Vaistai veikia plaukų šaknis ir plaukai gali pradėti vilnytis, netgi pakeisti spalvą. Tarkim, didžiausius pokyčius gali suteikti chemoterapija: nuo plaukų spalvos pakeitimo iki plaukų slinkimo. Stresas, harmoniniai pokyčiai taip pat gali turėti įtakos jūsų plaukams: iš storų jie gali tapti plonais ir silpnais. Nėštumo metu ne viena moteris pastebi plaukų pokyčius.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.