Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Ko dar nežinojote apie botoksą

2012-04-29

Kaip dailiosios lyties atstovės kovoja su tuo kas neišvengiama – su senėjimu? Vienos su tuo susitaiko, kitos puola išbandyti viską, išskyrus plastinę chirurgiją, trečios, pačios drąsiausios – pasiryžta kardinaliems pokyčiams. Ir čia jau kiekvienai reikia spręsti, ar tai verta. Moterims geriausia priemonė prieš raukšles – botoksas. Jis gana dažnas „palydovas“ vyresniame amžiuje, padedantis kovoti su amžiaus pokyčiais. Tačiau ir jis su amžiumi nepateisina visų lūkesčių.

Ko dar nežinojote apie botoksą

Botulino injekcijos laikinai pašalina mimikos veido raukšles ir tai jau tampa populiaru visose pasaulio šalyse. Botulotoksinas A – tai specialiai išvalyta baltyminio pagrindo priemonė, kurios poveikis yra susijęs su nervinių galūnių impulsų sustabdymu, ir tai leidžia atpalaiduoti raumenis.
Mimikos raukšlės, su kuriomis dažnas kovoja, atsiranda dėl nesąmoningo veido raumenų sutraukinėjimo. Jos atsiranda dar jauname amžiuje kaip emocinės įtampos ar kažkokio nepatogumo rezultatas. Toks raumenų įtempimas iššaukia daug estetinių ir bendravimo problemų, kai veidas atrodo įsitempęs, rūstus, nepatenkintas.
Be to, ši įtampa dažnai sąlygoja ir galvos skausmus, ir netgi yra neurologinių susirgimų priežastis, kai atsiranda veido raumenų spazmai. Tuomet mimikos raukšlių korekcija tampa ne tik kosmetinė, bet ir gydomoji procedūra.
Kad panaikintų raukšles, botulotoksinas įvedamas plonos specialios adatos pagalba tik į tas vietas, kur yra mimikos raukšlės: dažniausiai kaktoje, prie akių kampučių, ties viršutine lūpa. Šios injekcijos nepavojingos vokų judinimui ir mirksėjimui. Poveikis trunka apie 6 mėnesius ir iš dalies pripratina žmogų kontroliuoti savo veido išraiškas. Siekiant gero efekto paprastai patariama atlikti 3-4 injekcijas su 4-6-8 mėnesių intervalu.
Injekcijų komplikacijos yra labai retos, tačiau bet kokiu atveju būtina specialistų apžiūra, derinant ir tai, kokius vaistus naudojate šiuo metu. Labai retai gali atsirasti galvos skausmai, požymiai panašūs į peršalimą, dar rečiau – pykinimas.
Botokosas, kurį rekomenduojama gydant visą eilę įvairių neurologinių susirgimų jau dešimt metų, yra patvirtintas įvairių medicinos ir farmakologijos tarnybų.
Žinoma, kad botoksas turi ir savo trūkumų, tačiau jie nėra susiję su pačiu preparatu. Komplikacijos iškyla, jei jis nėra teisingai naudojamas. Jei botoksas suleidžiamas netiksliai, gali užsiblokuoti tam tikri mimikos raumenys ir raukšlės, kur jos yra būtinos. Tačiau laikui bėgant šis poveikis dingsta savaime. Juk botoksas išlygina raukšles ne visam laikui.
Botokso injekcijos leidžiamos ambulatoriškai, specialiame kosmetologijos kabinete, ir tai atlieka gydytojas, turintis specialų patvirtinimą. Dozes ir injekcijos taškus nustato individualiai kiekvienam pacientui. Labai daug kas priklauso nuo paciento masės ir raumenų kiekiui, kuriame ruošiamasi sumažinti veiklą. Taip pat priklauso ir nuo to, kokia numatoma poveikio trukmė. Tiesa, jei botoksas įleidžiamas į tuos raumenis, kurie jau buvo operuoti, poveikis visada būna mažesnis.
Botokso efektas pasireiškia per 24- 72 valandas po injekcijos.
Taip pat su botokso pagalba galima gydyti ir hipergridozę – padidintą prakaitavimą. Kodėl kenčiama nuo per didelio prakaitavimo, kol kas nėra išsiaiškinta. Tačiau labai aiškus mechanizmas, kaip šis veiksmas vystosi: tai labai didelio simpatinės nervinės sistemos aktyvumo pasekmė.
Botoksas praktiškai neturi amžiaus apribojimų. Jį galima leistis tiek ir jauniems, tiek ir vyresniems žmonėms. Tačiau būtina atminti, kad botokso injekcijas galima atlikti ne dažniau nei 3 kartus iš eilės, kadangi paskui poveikis tampa neefektyvus, kadangi organizmas pripranta prie preparato ir raumenys jo nebeklauso.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (2)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* ruyyuy  2012-10-05
ar ji lezia i krutis ta botaksa
* Kristina  2012-07-28
Nu siaip idomu skaityt.:-)

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.