Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Penki pagrindiniai suklydimai apie priemones nuo saulės

2012-04-14

Mes visi puikiai žinome, kad odą reikia saugoti nuo saulės spindulių. Jums reikia argumentų? Sulyginkite savo veido bei rankų odą su krūtinės ar nugaros oda (t.y. ten, kur saulės spindulių gaunama mažiausiai). Skirtumas akivaizdus, tiesa? Ir kalba čia ne apie spalvą, bet apie lygumą, elastingumą, pigmentines dėmes, raukšles ir pan.

Penki pagrindiniai suklydimai apie priemones nuo saulės

Todėl į apsaugą nuo saulės neturėtų būti numojama ranka. Kokie pagrindiniai mitai ir suklydimai vyrauja apie priemones nuo saulės?

1 suklydimas. Man nereikia naudotis apsaugos priemonėmis nuo saulės, kadangi aš daugiausiai laiko praleidžiu patalpose.
Taip galvoja daug žmonių. Dauguma mano, kad nuo saulės kremus reikia pirkti tik tuomet, kai jie važiuoja atostogauti arba eina į paplūdimį. Tačiau nuo saulės apsauginį kremą reiktų naudoti kasdien, net ir būnant patalpoje. Esmė ta, kad UV spinduliai turi savybę patekti ir pro automobilio bei pastato langus, šviesti ir patalpoje. Todėl esant biure visą dieną, mums reikia šiek tiek apsauginio kremo, ypač tarp 11 ryto ir 18 vakaro.

2 suklydimas. Aš galiu teptis apsauginį kremą ir paplūdimyje.
Tai iš dalies tiesa, tačiau netinka visoms priemonėms. Kremus, kurių pagrindas yra titano dioksidas arba cinko oksidas, iš tikrųjų galima tepti esant jau saulėje. Jie veikia iš karto, kadangi „dirba“ kaip barjeras prieš UV spindulius. Tokios priemonės turi būti pažymėtos „chemical free“, jas galima naudoti ne tik paplūdimyje, bet ir prieš išeinant į gatvę.
Tačiau yra ir kitos priemonės nuo saulės, taip vadinami „cheminiai“. Juos rekomenduojama naudoti 20-30 minučių prieš išeinant į atvirą erdvę. Tai yra todėl, kad aktyvūs ingredientai sąveikauja su oda ir tik taip pradeda veikti. Jei tokiais jūs pasinaudosite tik paplūdimyje, pirmos 20 minučių gali būti pražūtingos odai, kadangi ji tuo metu nėra apsaugota.

3 suklydimas. Jei aš pastoviai tepsiu kremus nuo saulės, man trūks vitamino D.
Teoriškai toks pavojus yra. Tačiau praktikoje tai yra neįmanoma. Mūsų organizmui iš tikrųjų reikia vitamino D. Ir kad mes gautumėme pakankamai šio vitamino, mums užtenka 15 minučių du kartus per savaitę pasilepinti saulės spinduliais. O šią dozę mes tikrai gauname!

4 suklydimas. Jei mano oda tamsi, man nereikalingas apsauginis kremas nuo saulės.
Su šiuo supratimu susiduria labai daug žmonių, ir tai skatina įvairias ligas. Pagal tyrimus, tamsiaodės retai kada kreipia į odos problemas, rečiau naudojasi kremais nuo saulės, rečiau kreipiasi į gydytojus, o baisiausias to rezultatas – odos vėžys. Žinoma, jų oda išskiria daugiau melanino, todėl jos rečiau „sudega“ saulėje, tačiau tai dar nereiškia, kad nuo agresyvių saulės spindulių yra nereikalinga. Ji reikalinga taip pat, kaip ir šviesios odos žmonėms.

5 suklydimas. Jei pudra turi SPF 15, o kremas SPF 10, tuomet aš gaunu – SPF 25!
O tai yra neteisinga matematika! Filtrai, deja, nesumuojasi. Ir jei jums reikia SPF 25 apsaugos, tuomet ją galima gauti, tik įsigijus atitinkamą priemonę. Sumaišius priemones mes galim šiek tiek pamažinti SPF poveikį, tačiau padidinti – ne.

Grozioklubas.lt
 

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.