Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Ką daryti, jei po deginimosi saulėje lupasi oda?

2013-06-11

Vasarą išvengti nudegimų saulėje praktiškai neįmanoma. Galite nudegti net ir dirbdamos sode, ar kai mažiausiai to tikitės. Dažnai nutinka taip, kad po nudegimo Jus kankina niežulys, lupasi oda. Tai tikrai nėra malonu. Ir, vis dėlto, galite sau padėti. Pateiksime keletą patarimų, kaip elgtis, jei nudegėte saulėje.

Ką daryti, jei po deginimosi saulėje lupasi oda?

Palįskite po šaltu dušu

Jei pastebėjote, kad oda pradėjo luptis, pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai palįsti po šaltu dušu. Nusipraususios nusausinkite odą minkštu rankšluosčiu, tačiau netrinkite – taip tik paspartinsite odos lupimosi procesą.

Atšaldykite odą

Nelupkite odos, nes tai gali palikti net randus. Jei jaučiate niežulį, prie niežtinčios vietos pridėkite ledo. Kai ledas atvėsins odą, niežulys turėtų atslūgti.

Drėkinkite odą

Nusipraususios sudrėkinkite odą. Būtų idealu, jei naudotumėte nudegimams skirtu losjonu ar tepalu. Patartina naudoti priemonę, kurios sudėtyje yra alavijų – tai sulėtins odos lupimosi procesą.  Galite naudoti ir alavijų gelį – išvengsite infekcijos, oda lupsis ne taip greitai, ir nuslopinsite niežulį.

Gerkite pakankamai vandens

Nudegus saulėje išgerti pakankamą kiekį vandens tampa dar svarbiau. Rekomenduojama  per dieną išgerti bent 10 stiklinių vandens.

Nelupkite odos

Besilupanti oda ne tik erzina, bet ir gali tapti sveikatos sutrikimų priežastimi. Jei oda labai lupasi, mikrobai, patenkantys ant odos, gali sukelti infekciją. Net jei ir matote, kad odos gabaliukas atsilupęs, netraukite už jo, nulupdamos dar daugiau. Atplaišą tiesiog nukirpkite žirklėmis.

Pagulėkite avižinių dribsnių vonioje

Avižinių dribsnių vonia mažina odos niežėjimą, gydo išbėrimus ir vabzdžių įkandimus. Į marlinį maišelį suberkite stiklinę išbrinkytų avižinių dribsnių ir pririškite prie čiaupo taip, kad į vonią pilamas vanduo prabėgtų pro maišelį. Vonioje pagulėkite 10-15 minučių.

Gaukite pakankamai vitaminų

Valgykite maistą, kuriame gausu vitamino C ir vitamino E. Tai skatins odos gijimą.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.