Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Silikonas plaukams: žala ar nauda?

2013-01-22

Nuo tada, kai atsirado priemonės plaukų priežiūrai, kurių sudėtyje yra silikono, profesionalūs stilistai pasiskirstė į dvi stovyklas: vieni yra už, kiti – prieš. Taigi, ar silikonas plaukams yra naudingas, ar vis dėl to žalingas?

Silikonas plaukams: žala ar nauda?

Silikonas šampūnuose, balzamuose, plaukų formavimo priemonėse

Visų pirma, reikia paminėti, kad skirtingose priemonėse yra naudojama įvairi silikono konsistencija. Tarkim, į šampūnuose paprastai naudoja vandenyje tirpią rūšį.

Balzamuose, kondicionieriuose ir kaukėse, kaip taisyklė, rasite silikono aliejų, kuriam nuplauti reikalingi specialūs šampūnai. Paprasto vandens čia neužteks.

Lakieji silikonai, sudarantys termoapsaugą, paprastai yra plaukų formavimosi priemonėse: kremuose, purškikliuose, putose, geliuose. O polimerai paprastai sudaro profesionalias kosmetikos priemones plaukams.

Silikono privalumai

Paprastai silikonas naudojamas beveik 70 proc. šiuolaikinių kosmetikos priemonių, tame tarpe ir brangiose. Šios medžiagos populiarumas paaiškinamas labai paprastai: naudojant tokią priemonę, rezultatas pasiekiamas akimirksniu ir plaukai tampa žvilgantys.

Silikonas veikia taip: jis padengia kiekvieną plauką nematoma plėvele, kuri suglosto pasišiaušusį plauką, sudarydamas glotnių ir blizgančių plaukų įvaizdį. Tai savotiška atgaiva skilinėjantiems plaukų galiukams, taip pat apsaugo dažytus plaukus nuo išblukimo. Plėvelės patvarumas priklauso nuo silikono kiekio priemonėje.

Silikonas turi ir dar vieną pliusą: jis apsaugo plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio – vandens su chloru, staigių temperatūros pokyčių, aktyvių ultravioletinių spindulių. Ir pagaliau, sušukuoti plaukus, naudojat silikono turinčias priemones, yra žymiai lengviau: plaukai greičiau išdžiūna, lengvai šukuojami, apsaugomi nuo džiovintuvo ir kitų papildomų šukuosenos formavimo priemonių.

Silikono trūkumai

O štai dabar keletą deguto šaukštų į medaus statinę. Visų pirma, silikonas nėra gydomoji ar atstatomoji priemonė. Ir tai galioja visoms priemonėms, kuriose yra silikono. Net ir tuo atveju, jei parduotuvėje ant pakuotės rasite parašyta „regeneruojantis“.

Silikonas suteikia tik vizualinį kosmetinį glotnios šukuosenos efektą. Jis visiškai netvirtina plaukų, o atvirkščiai skatina juos lūžinėti. Silikono „kapsulė“ neleidžia į galvos odą patekti naudingoms medžiagoms ir vitaminams.

Taigi, pažeidžiami natūralūs apykaitos procesai, kurie trukdo normaliai deguonies ir kraujo cirkuliacijai. Ilgai naudojant tokias priemones susikaupia ir silikono sankaupos pačiame plauke, todėl plaukai ilgainiui gali tapti išblyškę ir negyvybingi. O tai trukdo ir efektingai atlikti šukuosenas.

„Silikoninės atakos“ pasekmės

Jei ilgai naudosite priemones su silikonu, jis susikaups ant galvos ir pačiame plauke. Tai gali iššaukti alergiškas reakcijas, odos sausėjimą, pleiskanų atsiradimą.

Be to, jūs rizikuojate ir prarasti dalį savo plaukų. Kaip kalba šios medžiagos priešininkai, po „silikoninės atakos“ plaukus gydyti prireiks nuo 2 iki 6 mėnesių.

Todėl įvertinkite, kas iš tikrųjų „gyvena“ jūsų plaukų kosmetikoje, ir naudokite silikoną atsakingai – tik išskirtiniais atvejais, kai iš tiesų reikia ypatingos šukuosenos. Tokiais atvejais naudokite priemonę ant pačio plauko, vengdamos tepti ją ant šaknų ar galvos odos.

Net ir trumpai naudojant nepamirškite nuplauti silikoną specialiu šampūnu, ir profilaktiškai pasidarykite gydomųjų kaukių. Rekomenduojama po to naudoti natūralias kosmetikos priemones arba namų gamybos kaukes plaukams.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.