Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Kaip teisingai išsirinkti šampūną?

2012-10-10

Šampūnų ir kondicionierių reklama mums vis žada „purius ir šilkinius plaukus“, o jai antrina ir mados žurnalai. Tačiau iš viliojančių pasakų reikia sugrįžti atgal į gyvenimą. Tad pagal kokius kriterijus galima būtų rinktis priemones plaukams?

Kaip teisingai išsirinkti šampūną?

Koks turi būti šampūnas?

Gero šampūno pagrindinė funkcija – nuplauti plaukus nuo purvo ir riebalų, tačiau tai ne vienintelė būtina savybė.

Jei jūs ir išsirinkote idealų „kandidatą“, patikrinkite, ar jis tikrai to vertas. Juk šalia plovimo, šampūnas turi išpildyti ir kitas funkcijas, priklausomai nuo savybių, išvardintų ant pakuotės. Tarkim, suteikti plaukams purumo, švelnumo, elastingumo, maitinti galvos odą, drėkinti ir palaikyti drėgmę per visą plauko ilgį.

Skirtingi plaukų tipai

Atminkite, kad universalūs šampūnai mažai efektyvūs. Priemones plaukų plovimui reikėtų rinktis pagal plaukų tipą. Juk šampūno riebiems plaukams sudėtis skirsis nuo šampūno, skirtam normaliems ir sausiems plaukams.

- Taigi, jei jūsų plaukai prie šaknų labai greitai riebaluojasi, o galiukai lieka sausi, jums reikės specialaus šampūno, kuriame yra elementų, šalinančių riebalų blizgesį, o kiti iš jų maitina sausus galiukus.

- Jei plaukai sausi, jums reikalingas maitinamasis, atstatomasis šampūnas, kuriame gausu proteinų, kolageno, aliejų, augalinių ekstraktų ir vitaminų, kurie atstatytų plaukų struktūrą, stiprintų plaukus ir gerai drėkintų galvos odą.

- Normalių plaukų savininkėms užtektų minkštos priemonės, nepergrūstos maitinamaisiais ar sausinamais komponentais. Tai turėtų būti šampūnas, kuris palaiko normalų vandens-riebalinį balansą galvos odoje. Pagrinde, tokiose priemonėse yra augalinių komponentų ir vitaminų.

O štai teisingas būdas sugadinti šukuoseną – naudotis šampūnu, kuris skirtas visai kitam plaukų tipui. Tarkim, jei iš prigimties jūsų plaukai yra grubūs, nepaklusnūs, tuomet su „super-apimties“ šampūnu savo šukuosena paversite „super-pienės pūku“.

Skaitykite sudėtį ant etiketės

Bet kokio šampūno sudėtyje turi būti detergentai. Būtent jie atsako už plaukų plovimo priemonės kokybę, tačiau ir jie gali skirtis.

Galvos odai ir plaukams rekomenduojami minkšti detergentai, tokie kaip „Sodium Laureth Sulfate“, „TEA Laureth Sulfate“, „TEA Lauril Sulfate“. Šie elementai suteikia plaukams apsaugą ir dažniausiai juos galima rasti profesionaliuose šampūnuose.

O tokie plačiai paplitę detergentai, kaip „Amonio Laureth Sulfate“ ir „Amonio Lauril Sulfate“, nepaisant gero prausimo, dažnai nusausina galvos odą.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad plačiai reklamuojamos medžiagos, kurios įeina į šampūnus, nėra taip gyvybiškai reikalingos. Tarkim, silikonas, kuris nepaisant vaizdinio efekto, turi ir trūkumų: jis ant galvos odos sudaro savotišką plėvelę, per kurią sunkiai įsisavinamos maistinės medžiagos, todėl taip yra sutrikdoma kraujotaka ir oda gauna mažiau deguonies. Po tokių seansų plaukai gali ilgainiui prarasti savo natūralū blizgesį ir imti skilinėti.

Naudingi priedai

Jei jūsų plaukai yra pažeisti, atkreipkite dėmesį į šampūno sudėtyje esančias tokias naudingas medžiagas, kaip proteinai, keratinas, propilenglikolis, lecitinas, vaisių vaškas ir B grupės vitaminai, o taip pat kad būtų augalinių aliejų. Visi šie komponentai gerina plauko struktūrą ir drėkina ją iš vidaus.

Ypač naudingas yra keratinas, kadangi jis yra identiškas natūraliam keratinui, kuris sudaro ir patį plauką – tai yra pagrindinė statybinė plauko medžiaga. Jis padeda regeneruoti pažeidimus, išlygina plauko struktūrą.

Mitai apie šampūną

Egzistuoja mitas, kad kokybiškas šampūnas turi gerai putoti. Iš tikrųjų, taip nėra. Tarkim, dauguma gydomųjų šampūnų, kaip taisyklė, blogai putoja dėl savo sudėties specifikacijos. Tačiau tai nėra rodiklis, kad tai priemonės žema kokybė.

Pagal tai, kokio dydžio puta susiplaka, priklauso nuo detergentų kiekio. Pagal reikalavimus, jų turi būti ne mažiau nei 20 proc. Tačiau detergentų kiekis svyruoja priklausomai nuo to, kam yra skirtas šampūnas: priemonėse sausiems plaukams jų rasite mažiau nei riebiems plaukams.

Beje, jei jūsų šampūne yra jaučiamas stiprus „skanus“ vaisinis aromatas, tai dar nereiškia, kad jame yra tik natūralūs vaisių ekstraktai: geras kvapas dažniausiai kyla dėl dirbtinių aromatizatorių.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (1)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* Joana  2013-03-07
Jus rekomenduojate tokius detergentus kaip Sodium Laureth Sulfate, tai pats baisiausias patarimas koki galima isgirsti, SLS, tai pagrindinis detergentas kuri naudoja grindu plovimo priemonese, o Jus rekomenduojate plaukus plauti!! Baisu.

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.