Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Išmokime skaityti kosmetikos priemonių etiketes: kokių sudedamųjų dalių vengti?

2013-07-28

Iš tokios gausybės kosmetikos priemonių pasiūlos, tikrai sudėtinga išsirinkti tinkamą produktą. Dažnai susigundome produktais-naujovėmis, ir priemonėmis, kurioms taikoma akcija, tačiau ar dažnai susimąstome apie kosmetikos priemonių sudėtį? Dažniausiai net neskaitome to, kas rašoma ant etikečių. Visai be reikalo – žinodamos produktų sudėtį išvengtume kenksmingų medžiagų.

Išmokime skaityti kosmetikos priemonių etiketes: kokių sudedamųjų dalių vengti?

Taigi, kokių medžiagų derėtų vengti?

Parabenai

Rinkitės tokius produktus, kurių sudėtyje nėra parabenų.Rinkitės odos priežiūros produktus, kurių sudėtyje nėra šios kenksmingos medžiagos. Ilgą laiką naudojant produktus su parabenais gali sutrikti hormonų veikla, ir pasekmės gali būti iš tiesų skaudžios – tai gali baigtis nevaisingumu.

Benzoilo peroksidas

Šis ingredientas dažnai dedamas gaminant priemones nuo spuogų. Taip, jis iš tiesų gali padėti naikinti spuogus, tačiau turi šalutinį poveikį – jis yra mutagenas, galintis paveikti DNR ir skatinti navikų susidarymą.

Dioksinas

Ši sudedamoji dalis ne visada rašoma etiketėse, tačiau dioksino dažnai būna triklozane, polietilenglikolyje, emulsikliuose  ir etileno oksido valikliuose.

Ilgai vartojami dioksinai  gali sukelti vėžį, susilpninti imuninę sistemą bei pažeisti nervų sistemą. Nėščioms moterims negalima vartoti produktų, kurių sudėtyje yra dioksinų – tai gali sukelti apsigimimus ar persileidimą.

Ftalatai

Laimei, kai kuriose šalyse jau uždrausta naudoti ftalatus (pavyzdžiui, JAV, Kanada, Europos Sąjungos šalys), tačiau verta pasitikrinti, ar sudėtyje nerašomas šis ingredientas, jau vien dėl to, kad jo šalutinis poveikis – kepenų ar inkstų pažeidimai.

Laisvieji radikalai

Atkreipkite dėmesį, ar produkto sudėtyje nėra  avobenzone, benzofenonu, ethoxycinnamate ir PABA. Šie ingridientai dažniausiai dedami į produktus, skirtus apsisaugoti nuo UV spindulių, tačiau išvardytos sudedamosios dalys gali sukelti DNR pakitimus ir vėžį.

Natrio laurilsulfatas (angl. Sodium Lauryl Sulfate, trump. SLS)

Ši  sudedamoji dalis gali sudirginti akis, pasunkinti kvėpavimą, sukelti viduriavimą ar net mirtį.

F, D ir C spalvos pigmentai

Sintetiniai dažikliai gali sudirginti odą, pastoviai naudojami gali... sukelti mirtį.

Žinoma, nereikėtų išsigąsti, pamačius šį kenksmingų medžiagų sąrašą: jei produktuose, kuriuos esate pratusios naudoti, yra šių potencialiai nuodingų medžiagų. Tiesiog atsisakykite jų dabar ir rinkitės natūralesnę produkciją.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.