Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

ES užkirstas kelias bandymams su gyvūnais

2013-04-02

Turbūt kiekviena moteris kasdien naudoja kosmetiką: visos norime atrodyti gražios, tačiau kokia viso to kaina? Ar dažnai susimąstome apie pačios kosmetikos gamybą? Vis daugėja naujų produktų, tačiau kas tą naują gaminį išbando?

ES užkirstas kelias bandymams su gyvūnais

Kiekvienais metais visame pasaulyje panaudojama nuo 50 iki 100 milijonų stuburinių gyvūnų, maždaug 12 milijonų buvo „nueksperimentuoti“ Europoje, o tai tikrai didelis skaičius. Dažniausiai bandymai atliekami su pelėmis, žiurkėmis bei triušiais, tačiau tyrimams naudojami ir mėsėdžiai gyvūnai, kanopiniai žinduoliai, ropliai ir net žuvys.

 Kai kurios kosmetikos bendrovės šių bandymų neatlieka, o nuo šių metų kovo 11-os dienos įsigaliojo įstatymas, draudžiantis visoje Europos Sąjungoje  prekiauti kosmetika, kuri buvo bandoma su gyvūnais.

Šis draudimas aiškiai parodo, kad visos Europos Sąjungos šalys rūpinasi gyvūnų gerove. Turbūt nė nereikia pasakoti, kaip atrodo gyvūnai, su kuriais eksperimentuojama, o vėliau jie tiesiog eutanazuojami.

Prieš bandymus su gyvūnais kovota jau daugiau nei 20 metų, tačiau tik dabar pasiekta rezultatų.

Ant kai kurių gaminių galime pastebėti etiketes su užrašais „Cruelty free“, kas reiškia, kad gaminys nebuvo bandytas su gyvūnais, tačiau labai dažnai tai būna įmonių, kurios atlieka bandymus su gyvūnais, dukterinis produktas.

Dar neaišku, ar tikrai įsigaliojęs draudimas duos aiškių rezultatų – gali būti, kad kai kurie gamintojai tiesiog nebetieks produkcijos ES šalims. Dauguma moterų nuogąstauja, įpratusios naudoti su gyvūnais išbandytą kosmetiką, nuogąstauja, kad staiga parduotuvių lentynose nebeliks jų mėgstamų gaminių, tačiau galime jas dalinai nuraminti – parduotuvėse esanti kosmetika dar bus išparduota.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.