Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Aerobika

2011-02-22

Jeigu norite išvengti daugybės traumų aerobikos treniruotėse ir teisingai daryti pratimus, susiraskite gerą klubą ir kvalifikuotą aerobikos vadovą. Tačiau šį tą ir patiems būtina žinoti - taip geriau suprasite treniruotės struktūrą, o mankštindamiesi savarankiškai - išvengsite traumų.

Aerobika

Darydami širdies bei kraujagyslių sistemą treniruojančius pratimus, turėtume paisyti esminių treniravimosi taisyklių: eigos (apšilimo, pagrindinio krūvio, atvėsimo), intensyvumo, trukmės ir dažnumo.

Eiga

Intensyvių pratimų programa (salėje arba namuose) pirmiausia turi prasidėti nuo apšilimo. Dažniausiai pradedama ritmišku ėjimu vietoje, nekeliant aukštai kojų ir lėtai judinant rankas. Palaipsniui žingsnis tampa intensyvesnis. Pratybos pradedamos lengvais pratimais ir tik vėliau palaipsniui pereinama prie sudėtingesnių. Optimali intensyvaus darbo trukmė, užtikrinanti širdies ir kraujagyslių sistemos treniruotumą - maždaug 20 min. Po šio etapo reikia vėl sugrįžti prie lėtų pratimų.

Atvėsimas

Atvėsimas ne mažiau svarbus negu apšilimas, jis turėtų trukti maždaug 5 min. Tinkami pratimai - ėjimas vietoje, raumenų tempimo pratimai, atliekami gulint ant grindų. Šiame treniruotės etape reikėtų kuo labiau atpalaiduoti nedirbančius raumenis, siekiant apsisaugoti nuo traumų ir atsikratyti medžiagų apykaitos atliekų. Atvėsimo tikslas - leisti kraujui pamažu sutekėti iš galūnių į centrinę kraujotakos sistemą, pamažu sumažinti kūno temperatūrą ir pulso dažnį.

Intensyvumas

Labai lengva treniruotė neduoda pageidaujamų rezultatų, o labai sunki - sukelia didelį nuovargį ir kai kuriais atvejais gali būti net žalinga. Jei norime sužinoti, ar treniruotė mums yra naudinga ir sveika, turėtume stebėti savo pulsą ir atsižvelgiant į jį reguliuoti treniruotės intensyvumą. Koks turi būti pulso dažnis? Kiekvienam žmogui, priklausomai nuo jo amžiaus ir kitų ypatybių, leistinas optimalus pulso dažnumas apskaičiuojamas individualiai. Paklauskite trenerio, kokį krūvį jis rekomenduoja jums.

Dažnumas

Treniruočių trukmė ir dažnumas paprastai priklauso nuo to, kokių tikslų žmogus siekia. Dažniausiai rekomenduojama 3-5 pratybos per savaitę, treniruotės metu pasiekiant optimalų intensyvumą.

Avalynė

Aerobikai skirta avalynė turėtų būti lengva, kad galėtume atlikti visus pratimų elementus, tačiau pakankamai tvirta, amortizuojanti smūgius. Kulnai neturėtų būti tokie aukšti kaip bėgiko batelių, tačiau pakankami smūgių amortizacijai (apie 6 mm). Priekinis galas turėtų būti lankstus, o aplink kulnus - kietas apvadas, apsaugantis nuo pernelyg didelio pėdos pasvirimo į vidų, tačiau neribojantis šokio judesių. Žmonėms, sveriantiems daugiau negu 80 kg, gali prireikti aukštesnių pakulnių, nes pėdoms tenka didžiulis krūvis.

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.