Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Dantų balinimas... vandenilio peroksidu

2012-06-20

Peroksidas mūsų vaistinėlėse naudojamas žaizdų ir nubrozdinimų ant odos plovimui. Tai tikrai efektyvi priemonė. Tačiau ką mes daugiau žinome apie šio preparato savybes?

Dantų balinimas... vandenilio peroksidu

Ko gero, esate ne kartą girdėję, kaip mūsų močiutės šviesindavo plaukus padedant peroksidui, o ir šiuo metu jis yra naudojamas plaukų dažuose. Tačiau vandeninio peroksidą rasite ir kitose priemonėse – kad ir dantų balinimo.

Atkreipkite dėmesį į daugumą balinančių pastų ar gelių – jų sudėtyje yra vandenilio peroksidas. Taigi, galima ir namuose naudojant šią priemonę balinti dantis.

Kaip balinti dantis su vandenilio peroksidu?

Kadangi peroksidas pasižymi gydančiomis savybėmis, burnoje esančios smulkios žaizdelės ar įkandimai, nenukentės. Reikalingas 3 proc. H2O2tirpalas. Patikrinkite, ar tikrai tokia koncentracija, prieš naudojimą, nes didesnės koncentracijos priemonė gali apdeginti odą ir iššaukti nemalonius pojūčius.

1 būdas. Nušveiskite dantis su fluoro turinčia pasta. Tada išsiskalaukite burną ir dantis vandenilio peroksidu tirpalu (vanduo + 3 proc. vandenilio peroksidas lygiomis dalimis) 30-60 sekundžių. Pastebėsite, kad tirpalas šiek tiek putojasi – tai normalu. Jokiais būdais nerykite jo! Išspjaukite ir išsiskalaukite burną vandeniu. Po to nevalgykite ir negerkite mažiausiai pusvalandį. Tokią procedūrą galima kartoti kasdien.

2 būdas. Šiam receptui reikės ir valgomosios sodos. Sumaišykite sodą ir vandenilio peroksidą, kad gautųsi pasta. Užtepkite ant dantų paviršiaus šepetėliu arba pirštu – venkite dantenų. Palikite taip 1-2 minutes. Tada išsiskalaukite burną vandeniu ir išsišveiskite dantis floro turinčia dantų pasta. Kai kurie valosi dantis dantų šepetėliu su tokiu mišiniu, tačiau tai yra gana drastiškas būdas balinti dantis. Todėl venkite tokio valymosi, jei nesate įsitikinę, kad jis jums nepakenks.

3 būdas. Balinamasis skalavimas ir šviežias kvapas. Pasiruoškite 1 proc. vandenilio peroksido, t.y. 3 proc. peroksido tirpalo sumaišykite su 2 dalimis vandens. Tada pridėkite druskos ir sodos. Šiuo mišiniu išsiskalaukite burną. Tada išsivalykite dantis minkštu šepetėliu.

Perspėjimai

Nors nurodyti būdai yra natūralūs receptai, tačiau dėl kai kurių pavojų turime perspėti:

Vandenilio peroksido negalima naudoti vaikams iki 12 metų;

Jei pajusite diskomfortą ir dantenų paraudonavimą, taip pat deginimą – nutraukite procedūrą. Tiesa, tokius perspėjimus jūs perskaitytumėte prie bet kokios balinamosios priemonės;

Jei neseniai prasivėrėte auskarą liežuvyje, arba turite gilių žaizdų burnoje – tuomet balinimo atlikti negalima. Palaukite, kol užgis. Vandenilio peroksidas naudingas tik labai mažoms žaizdoms;

Stipresnės koncentracijos peroksidas (stipresnis nei 3 proc.) iššaukia deginimus, o ne žaizdų gijimą – todėl tokio nenaudokite niekada;

Vandenilio peroksidą reikia laikyti hermetiškose patalpose. Ne veltui jį pakuoja mažomis dozėmis, kad nereikėtų saugoti ilgai ir išnaudoti gana greitai. Kontaktuodamas su oru jis netenka savo veikliųjų medžiagų. Todėl geriausiai naudoti šviežią peroksidą.

Prieš atliekant naminį dantų balinimą, pabandykite odos reakciją į vandenilio peroksidą ir sodą, o tik tada tepkite ant dantų ar skalaukite burnoje. Iš pradžių rekomenduotinos silpnesnės koncentracijos peroksidas. Ir tik tuo atveju, jei oda nesudirgo, pasinaudokite mūsų patarimais.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (1)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*
* Išbandžiau  2014-07-28
Rekomenduoju balinti taip: http://dantubalinimas1.wordpress.com/2014/07/26/5-naturalus-dantu-balinimo-budai/

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.