Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Auksas grožiui ir sveikatai

2013-01-16

Didelė dalis moterų nėra abejingos auksui ir aukso papuošalams. Mokslininkai teigia, kad būtent auksas yra vienas pirmųjų metalų, kurį išrado žmonės. Inkai šį taurųjį metalą vadino „saulės ašaromis“.

Auksas grožiui ir sveikatai

Dauguma indėnų genčių turėjo šventyklas, padengtas aukso lakštais, o pačioje šventovėje stovėjo auksinės figūros ir įvairūs aukso daiktai.

Tačiau Amerikos aborigenai nežinojo tikrosios aukso kainos, o štai europiečiai jį brangino visada. Biblijoje žodis „auksas“ minimas daugiau nei 400 kartų. Net ir kūdikėliui Jėzui vienas iš Karalių atnešė dovanų aukso.

Auksas yra randamas visuose žemynuose, vis dėl to jis yra laikomas labai retu metalu.

Senovės egiptiečiai manė auksą esantį dievų kūnu, tarkim saulės dievo Ra. Auksą šioje civilizacijoje valdė žyniai ir faraonai. Būtent Egipte ir Mesopotamijoje buvo atrastas auksas: iš upės smėlio išplaudavo jį belaisviai.

Senovės graikai manė, kad auksas susidarė iš vandens ir saulės šviesos.

Auksas beveik visada buvo galios ir valdžios sinonimas. Dėl jo kildavo karai, griūdavo valstybės, žūdavo žmonės.

Natūrali aukso spalva – šviesiai geltona, tačiau gamtoje jo be priemaišų neįmanoma rasti. Kasama aukso rūda turi raudoną, žalsvą ir tamsiai geltoną atspalvį. Auksas nerūdija, ištirpsta tik chlorido ir azoto rūgštyje, lydosi prie 1064,43 C° laipsnių. Dėka aukso plastiškumo, iš jo galima gaminti pačias ploniausias metalo sijas.

Deja, taip jau yra, kad auksas priverčia žmonės netekti proto, tačiau šiandien pristatysime jo naudą.

Auksas stiprina širdį, mažina cholesterolio kiekį, šalina iš organizmo toksinus, stabilizuoja kraujo spaudimą. Leidžia priimti atsakingus ir ryžtingus sprendimus.

Norint stiprinti širdį, rekomenduojama mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto aukso žiedą su rubinu.

Taip pat egzistuoja ir aukso vanduo, kuris stiprina visą organizmą, sveikatina ir lėtina senatvę. Jį pagaminti galima netgi namų sąlygomis. Reikia paimti aukso daiktą be akmenų, tarkim aukščiausios prabos grandinėlę, padėti ją į emaliuotą dubenį, užpilti 2 stiklinėmis vandens ir virti tol, kol pusę vandens nugaruos. Atšaldyti. Saugoti šaldytuve. Gerti po vieną šaukštelį tris kartus per dieną iki valgio.

Žinoma, kad kosmetiniai preparatai, turintys aukso, egzistavo dar ir Senovės Egipte, Graikijoje ir Romoje. Dabar galima įsigyti ir kremų su bioauksu bei kitų kosmetinių priemonių, kuriose galima rasti aukso.

Kaukes su auksu galima pasigaminti ir namuose:

Santuokinį žiedą be akmens nuplauti po tekančiu vandeniu, įleisti į stiklinę su virintu kambario temperatūros vandeniu ir palikti nakčiai tamsioje vietoje, uždengus marle. Ryte žiedą išimti, o vandenį naudoti kosmetinėms reikmėms.

Jauninamasis prausimasis

Į ½ stiklinės vandens su auksu įlašinti 1 lašelį rožių eterinio aliejaus. Praustis rytais ir vakarais arba valyti veidą vatos tamponėlių, sumirkytų skystyje. Veido netrinti ir nešluostyti. Kursas – 1 mėnuo.

Drėkinamoji kaukė

Sutrinti pusę žalio obuolio, pridėti 1 šaukštelį medaus ir 1 šaukštelį aukso dulkių, gerai išmaišyti. Užtepti ant veido 20-25 minutėms. Nuplauti kambario temperatūros vandeniu.

Jauninamoji vonia

1 stiklinę aukso drožlių įpilti į 37° C temperatūros vandenį. Galima įlašinti ir eterinio aliejaus. Tokioje vonioje maudytis 1-2 kartus per savaitę. Kursas – 15-20 vonių.

Grozioklubas.lt

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.