Tapkime Facebook draugėmis!
Pažadame konkursus, naudingus grožio ir mados patarimus, stiliaus idėjas ;)
Titulinis Grožis

Kas padės sumažinti apetitą?

2012-05-02

Šiuolaikiniai dietologai laikosi vieningos nuomonės: geriau sumažinti maisto porcijas ir nepersivalgyti, nei kad karts nuo karto „sėsti“ ant griežtų dietų. Pirmuoju atveju jūs išvengiate streso ir rizikos išbalansuoti mitybą, o taip pat sugrįžti prie tų pačių kilogramų. Taigi, ką daryti, kad išspręstumėte šią problemą?

Kas padės sumažinti apetitą?

Aromato daugiau – apetito mažiau

Dar dabar neseniai buvo manyta, kad būtent aromatai iššaukia apetitą ir priverčia mus suvalgyti daugiau maisto nei kad norėtųsi – jūs niekaip negalite atsistoti nuo stalo su lengvu alkio jausmu. Vis dėl to mokslininkai padarę tyrimus priėjo kitos išvados: aromatai gali išspręsti persivalgymo problemą.
Olandų mokslininkai išsiaiškino, kad dieviški kvapai priverčia žmogų valgyti lėčiau ir mažais kąsneliais. Todėl dėka šito dalyko sotumo jausmas ateina dar tada, kai jūs nesate persivalgę.
Be to, malonus kvapas greičiau išskiria skrandžio sultis ir stimuliuoja virškinimo procesą.
Tiesa, jau ir anksčiau buvo pastebėta, kad kvapai „trukdo“ žmogui pajusti maisto skonį – kad jį atpažintų, tenka lėtai kramtyti. O lėtas maisto rijimas skatina laiku sustoti ir nepersivalgyti.
Dietologai pataria naudoti natūralius prieskonius ir žolelių mišinius. Jų nuomone, tai leidžia išspręsti persivalgymo problemą.

Migdolai – puikus apetito problemų sprendimas

Visi mes žinome alkio jausmą, kuris iškyla darbo dienos metu. Darbo pabaigoje jis taip paaštrėja, kad namuose mes esame pasirengę „praryti dramblį“. Deja, nieko čia gero nėra. Prisivalgyti prieš naktį yra žalinga ir dėl figūros, ir dėl pilnaverčio poilsio. Kaip gi išspręsti šią alkio problemą dienos metu?
Dietologai rekomenduoja migdolus: saujos užteks kad numalšintumėte dienos alkio jausmą.
Migdolų paslaptis – mažas glikemijos indeksas. Tai reiškia, kad po tokio produkto suvalgymo, cukraus lygis kraujyje kyla palaipsniui, tačiau ir krenta ne iš karto. Tai leidžia pajusti sotumo jausmą ilgesnį laiką.
Mokslininkai mano, kad būtent dėl šios savybės migdolai saugo nuo persivalgymo. Jūs galite ramiai dirbti dieną, o vakare jūsų nekankins „žvėriškas“ alkio jausmas. Todėl, greičiausiai, pasirinksite kažką nekaloringo, kad nesugadintumėte savo figūros ir jūsų neužgraužtų sąžinė.
O jei migdolų saują suvalgysite pusryčiams, sotumo jausmas išliks gerokai ilgiau. Taip migdolai padeda apgauti organizmą ir sumažinti porcijų dydį bei kaloringumą.

Grozioklubas.lt
 

Dalintis:

Komentarai (0)

  • Jūsų vardas*
  • Jūsų komentaras*

 

 

Sprendimas: UAB Interprekyba
© 2013 Grozioklubas.lt.